PARTNER PORTALU
  • BGK

SPEC chce podgrzewać murawę Stadionu Narodowego

  • PAP/wnp.pl    29 października 2009 - 00:30

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej deklaruje, że jest gotowe dostarczać ciepło na potrzeby Stadionu Narodowego, włącznie z podgrzewaniem murawy. Jak przewidują eksperci ze SPEC potrzeby cieplne powstającego obiektu wyniosą 16 MW, czyli dwukrotnie więcej niż zapotrzebowanie wielkiego centrum handlowego.
Rzecznik prasowy SPEC Monika Mazurkiewicz poinformowała, że trwają rozmowy z kierownictwem Narodowego Centrum Sportu; formalna umowa może zostać podpisana jeszcze w tym roku. SPEC deklaruje, że byłoby gotowe rozpocząć prace nad podłączeniem w czerwcu, a zakończyć we wrześniu 2010 roku.

W bezpośrednim sąsiedztwie powstającego stadionu przebiegają dwie magistrale ciepłownicze należące do Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Deklaruje ono, że na własny koszt zmodyfikuje magistralę ciepłowniczą, zbuduje ponad 200 metrów przyłącza, a także komorę ciepłowniczą. Obecnie na terenie budowy Stadionu Narodowego powstaje pomieszczenie, w którym ma stanąć w przyszłości węzeł cieplny.

Projektanci ze stołecznego przedsiębiorstwa przygotowali cztery makiety przyłączeniowe z osobnymi układami regulacyjno-pomiarowymi. Ciepło może być wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń, przygotowania ciepłej wody użytkowej, jak również do instalacji technologicznych - w tym do podgrzewania murawy stadionu. Specjaliści SPEC sugerują, aby zamiast wodą, była ona ogrzewana glikolem, który nie zamarza w niskich temperaturach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.