PARTNER PORTALU
  • BGK

Specjalne Strefy Ekonomiczne potrzebują czasu

  • Propertynews.pl    29 listopada 2012 - 16:28
Specjalne Strefy Ekonomiczne potrzebują czasu

Pomimo nie najlepszych prognoz gospodarczych Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park zaliczy mijający rok do udanych.
- Wyniki które osiągniemy w 2012 roku są porównywalne do tych z roku 2011 - zapowiada Urszula Solińska-Marek, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Prezes WSSE podkreśla jednak, że znacząco zmienia się profil beneficjentów korzystających z pomocy oferowanej przez strefę. Związane jest to głównie z tym, że mają one działać jedynie do 2020 roku. - Dziś beneficjentami są głównie małe i średnie przedsiębiorstwa - mówi Urszula Solińska-Marek.

Nie oznacza to jednak, że w realizacji nie ma żadnych dużych projektów. - W najbliższym czasie na pewno będziemy mogli powiedzieć o kolejnych dużych spółkach, które ruszą w WSSE - zapowiada.

Zapytana o prognozy na rok przyszły Urszula Solińska-Marek wyraziła nadzieję, że będzie on porównywalny z latami 2011-2012. - Patrząc na zapowiedzi ekonomistów wygląda na to, że spowolnienie gospodarcze i bardziej racjonalne liczenie pieniędzy przez inwestorów, będą miały swój oddźwięk w przyszłym roku, ale sądzę, że znajdą się dobrze zaplanowane i skalkulowane inwestycje, które uda się zrealizować - mówi Solińska-Marek.

Więcej czytaj tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.