PARTNER PORTALU
  • BGK

Specjalne Strefy Ekonomiczne przechodzą ewolucję

  • Propertynews.pl    15 kwietnia 2015 - 11:58

Dzisiaj SSE zmieniają się z podmiotu udzielającego pomocy publicznej w stronę „land developera” inwestującego w grunty.
Tym samym spełniają ważną misję przyciągania inwestorów na rynek polski i wspierania ich działań - komentują eksperci JLL.

Specjalne Strefy Ekonomiczne to 14 wyodrębnionych obszarów w Polsce. W każdym z tych obszarów inwestorzy mogą działać na wyjątkowych zasadach. Jak pisze Magazyn.pl inwestorzy mogą liczyć między innymi na zwolnienia z podatku dochodowego i od nieruchomości przez pierwszych kilka lat.

Jeszcze kilka lat temu SSE mogły zaoferować inwertorowi bardzo wysokie poziomy pomocy publicznej. W ciągu ostatniego półrocza obowiązywania podwyższonych poziomów pomocy publicznej wydano 438 zezwoleń na działalność w strefach. To o ponad 70 proc. więcej niż w analogicznym czasie w 2013 roku - informuje Magazyn.pl.

W zeszłym roku, 1 lipca zaczął się nowy etap w „życiu” specjalnych stref ekonomicznych. Zgodnie z nowymi zasadami obowiązują teraz nowe, niższe limity pomocy publicznej.

Jako jedyne, swoje przywileje zachowały regiony na ścianie wschodniej. Na zwrot kosztów kwalifikowanych do 50 proc. mogą liczyć inwestorzy w województwach lubelskim, podlaskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.