PARTNER PORTALU
  • BGK

Specjalne strefy ekonomiczne rosną w siłę

  • wnp.pl (Adam Sofuł)    22 października 2014 - 09:20
Specjalne strefy ekonomiczne rosną w siłę

Kolejna Dolina Lotnicza powstanie nie w Mielcu a w rejonie kalisko-ostrowieckim - zapowiedział wicepremier Janusz Piechociński podczas konferencji podsumowujących działalność specjalnych stref ekonomicznych.
Wicepremier stwierdził, że inwestycje w tym rejonie zadeklarowało już kilka światowych koncernów. Tym, co między innymi przekonuje ich do inwestycji jest wysoki poziom wykształcenia potencjalnych pracowników. To, zdaniem szefa resortu gospodarki, efekt odbudowy szkolnictwa zawodowego - w Kaliszu od 15 lat funkcjonuje państwowa wyższa szkoła zawodowa. - Ściągamy inwestorów tam, gdzie jest silne szkolnictwo - podkreślał Piechociński.

Drugim czynnikiem przyciągający, inwestorów do Polski są oczywiście specjalne strefy ekonomiczne.

 Czytaj też: Specjalne Strefy Ekonomiczne przyspieszają z inwestycjami

- Na koniec 2013 roku skumulowana wartość inwestycji wyniosła 93 mld zł - stwierdził wicepremier, podkreślając, że także dzięki funkcjonowaniu SSE, Polska jest pierwszej trójce jeśli chodzi o przyciąganie nowych inwestorów, a rola stref jest nie do przecenienia. Stąd decyzja o przedłużeniu ich funkcjonowania, była zdaniem wicepremiera, słuszna. - Także pierwsze półrocze było bardzo dobre. Wydaliśmy 438 zezwoleń, a inwestorzy zadeklarowali inwestycje rządu 22 mld zł i stworzenie 20 tys. miejsc pracy - stwierdził Piechociński.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ATEM, 2014-10-26 20:33:35

    -- przyszłe dyrektywy ,, strefy bedą zlkwidowane ,,,,,,, zamiast ,, jkiś region przeznaczyć na centrum nauki światowej o które wnosi i nasza młodzież najnowocześniejsze opracują ,, to dostęp do technologi całego świata ,,,,,,,,, to w głowie samorzaowcom i nikomu śie nie mieści ,, na 50 lat bilion...y zarezerwowali ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, to na naukę i pracę ,, nie na rozdawanie ,,,,,,,,,  rozwiń