Specjalne strefy powinny działać bezterminowo?

Waldemar Pawlak powiedział w niedzielę podczas otwarcia Parku Regionalnego Gryfino, że ministerstwo gospodarki opowiada się za bezterminowym przedłużeniem czasu funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych.
Specjalne strefy powinny działać bezterminowo?

Część parku Gryfino wchodzi w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po przecięciu wstęgi i oficjalnym otwarciu parku wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział dziennikarzom, że trwa debata o funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych.

Czytaj też: Co dalej ze specjalnymi strefami ekonomicznymi

„Ze strony ministerstwa gospodarki zaproponowaliśmy przedłużenie czasu funkcjonowania stref bezterminowo. Minister finansów ma tutaj odmienne zdanie. Myślę, że kilka lub kilkanaście lat powinniśmy czas funkcjonowania stref przedłużyć” – powiedział wicepremier.

Według Waldemara Pawlaka, specjalne strefy ekonomiczne są bardzo dobrym instrumentem, ponieważ inwestor zanim „zacznie korzystać z tego przywileju, to musi najpierw wybudować fabrykę, rozpocząć produkcję i zatrudnić ludzi. Dopiero wtedy może korzystać z tego, że nie ma tutaj podatku od dochodów korporacyjnych, podatku od osób prawnych, natomiast podatek od osób fizycznych jest, składki są, a podatki od nieruchomości też wpływają do budżetu gminy”.

Czytaj też: Jak specjalne strefy napędzają gospodarkę w regionach

„Specjalne strefy ekonomiczne są bardzo efektywnym narzędziem, dużo lepszym niż fundusze europejskie, bo w funduszach europejskich najpierw daje się pieniądze, a potem liczy się na korzyści. Tutaj najpierw inwestor musi zainwestować a dopiero potem odpisuje sobie korzyści od przyszłych zysków”– powiedział wicepremier.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

to chyba jasne, że pewne rzeczy sa bezterminowe prawdaż?

Sztruks, 2012-09-16 21:59:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE