PARTNER PORTALU
  • BGK

Spór o kamienicę w Legnicy rozwiązany?

  • legniczanin.pl    21 czerwca 2011 - 20:28
Spór o kamienicę w Legnicy rozwiązany?

Minister Infrastruktury podtrzymał decyzję wojewody dolnośląskiego - budynek dawnego kina w Legnicy należy w całości do miasta.
Ratusz czeka aż decyzja się uprawomocni. Spór o kamienicę przy ul. Skarbowej trwa od lat. Niejasności prawne wynikają z faktu, że połową budynku zarządza LSS „Społem", która odwołuje się w tej sprawie do decyzji Miejskiej Rady Narodowej sprzed ponad pół wieku. Plany ratusza na zagospodarowanie niszczejącego od kilku lat budynku dotychczas spełzały na niczym. Urzędnicy muszą bowiem wyprostować sprawy własnościowe, zanim zabiorą się za remont i inwestycje.

Czytaj też: Dolny Śląsk: informatyzacja służby zdrowia

20 czerwca pojawiło się jednak światełko w tunelu. Minister Infrastruktury podtrzymał bowiem wcześniejszą decyzję wojewody dolnośląskiego, przyznającą miastu całość kamienicy. - Decyzja ministra jest w prawdzie ostateczna, ale zanim podejmiemy kolejne kroki poczekamy, czy spółdzielnia nie odwoła się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wystąpimy też o opinię prawną by upewnić się, czy w tym momencie możemy już w pełni korzystać z praw przysługujących właścicielowi - powiedział Ryszard Białek, zastępca prezydenta (oceń prezydenta) miasta.

Co ważne, koniec sporu nie oznacza eksmisji dla prowadzących tam działalność handlową najemców, którzy dzisiaj dzierżawią pomieszczenia od „Społem". „Nowy" właściciel chce bowiem rozmawiać z nimi o dalszej współpracy.

Plany ratusza na wskrzeszenie tego miejsca są ambitne. Mówi się o budowie sali widowiskowo-koncertowej, a nawet legnickiej filharmonii. Bez względu jednak na ostateczny cel, środki na nową inwestycję znajdą się najwcześniej w przyszłorocznym budżecie miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Wykwaterowany, 2011-06-21 23:08:11

    wszystkie sprawy związane z nieruchomościami trwają tyle lat... jeśli niektórzy mogą, to powinni coś z tym zrobić!!