Sporna inwestycja w Warszawie - Polska wypłaci odszkodowanie?

  • PAP/Puls Biznesu
  • 16-08-2010
  • drukuj
Polsce grozi kolejny arbitraż, tym razem za 600 mln zł.

Deweloper domaga się od Polski 600 mln odszkodowania za wieżowiec na ulicy Złotej w Warszawie - ujawnia "Puls Biznesu".

W maju 2008 r. ruszyła z wielką pompą budowa ogromnego wieżowca w centrum stolicy. Niecały rok później inwestycję wstrzymano z powodu kryzysu. W połowie 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił pozwolenie na budowę.

Obecnie inwestor chciałby wznowić prace, ale nie może. Przyczyną cofnięcia zezwolenia jest skarga siedmiu lokatorów sąsiedniego budynku, którzy żądają 7 mln odszkodowania za swoje mieszkania. Zostali przez dewelopera oskarżeni o szantaż.

Decyzja o ponownym wydaniu pozwolenia leży w gestii wojewody. Tymczasem inwestor złożył w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zawiadomienie o wszczęciu sporu. Domaga się 600 mln zł odszkodowania, ponieważ czuje się poszkodowany przez polski system prawny i na tyle wycenia swoje straty, wynikające z przestoju.

Kancelaria Premiera nie zajęła dotąd stanowiska w tej sprawie a deweloper grozi arbitrażem, w razie niespełnienia jego żądań - kończy "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dlaczego niektorzy dziennikarze sa takimi ignorantami ? Co ma do odszkodowania Polska ? Czy pisze sie tu o kraju, w ktorym mieszkam, czy o jakims innym stworze pod ta sama nazwa ? W najgorszym razie odpowiadac bedzie Gmina lub Powiat, ktory wydal pozwolenie na budowe, swoja droga - skoro pozwoleni...e jest, zaczynal bym budowe i nie ogladal sie na oszolomow w sasiedztwie. rozwiń

autoidea, 2010-08-16 15:41:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE