PARTNER PORTALU
  • BGK

Sportowy kompleks w Bydgoszczy czeka rewitalizacja

  • aw    9 lipca 2015 - 13:00
Sportowy kompleks w Bydgoszczy czeka rewitalizacja

Przebudowa ma uwzględniać m.in. zaprojektowanie nowego basenu olimpijskiego o długości 50 m (fot.fotolia)

Bydgoszcz przygotowuj się do rewitalizacji terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Królowej Jadwigi. Władzom miasta marzy się pierwszy basen olimpijski w regionie.
Jak podaje magistrat, zgodnie z założeniami kompleks ma nadal pełnić swoją funkcję sportowo-rekreacyjną.

Przebudowa basenu to priorytet

Cały obiekt basenowy wymaga jednak kompleksowej modernizacji. Przebudowa ma uwzględniać między innymi zaprojektowanie nowego basenu olimpijskiego o długości 50 metrów i szerokości 25 metrów. Umożliwi to wytyczenie 10 torów. Będzie on wykorzystywany między innymi z myślą o treningach sportowych klubów pływackich, a także uczniów bydgoskich szkół. Po rewitalizacji na obiekcie mogłyby się odbywać zgrupowania klubów sportowych i różnego rodzaju zawody.

Zakłada się także wyposażenie basenu w ruchomy pomost, który w zależności od potrzeb podzieli go na dwa mniejsze baseny. Poza tym obiekt ma posiadać ruchome dno. Przy takim rozwiązaniu basen typowo treningowy może stać się też miejscem rekreacji dla mieszkańców (np. poprzez wydzielenie płytkich stref do gier wodnych, zajęć aerobiku w wodzie itp.)

Przy basenie funkcjonować ma także widownia na około 300 miejsc. Projektanci maja też uwzględnić funkcjonowanie m.in. takich pomieszczeń jak siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, sali rozgrzewkowej, magazyny na osprzęt, bar/kawiarnia. W zrewitalizowanym kompleksie sportowym ponadto mają funkcjonować hangary na kajaki, na cele sportowe i rekreacyjne.

Zmodernizowana ma zostać także strefa otwartego basenu 50-metrowego. Dodatkowo zamiast dwóch istniejących okrągłych, funkcjonować ma tam jeden większy brodzik. Na tę część inwestycji również opracowany zostanie projekt. Dodatkowo przygotowana zostanie koncepcja stworzenia zewnętrznej strefy rekreacji i wypoczynku. Wszystkie zadania będą mogły być realizowane w odrębnych etapach.

- Byłby to pierwszy basen olimpijski w regionie. Stworzyłby on doskonałe warunki sportowcom. Z drugiej strony dokumentacja jest przygotowywana z myślą o rekreacji mieszkańców. Inwestycje tego typu mogą liczyć też na finansowe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W ostatnich miesiącach skompletowane zostały wszystkie niezbędne uzgodnienia. Teraz ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. - Zamierzamy nią dysponować w II połowie przyszłego roku. Równocześnie prowadzone są rozmowy na temat zapewnienia optymalnego wsparcia tej inwestycji w oparciu o fundusze zewnętrzne - informuje UM Bydgoszcz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.