PARTNER PORTALU
  • BGK

Spory z wykonawcami mogą przyhamować inwestycje kolejowe

  • PAP/Puls Biznesu    27 stycznia 2014 - 07:41
Spory z wykonawcami mogą przyhamować inwestycje kolejowe

Spory z wykonawcami mogą przyhamować tegoroczne inwestycje w tory.
PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały na 2014 r. przyspieszenie realizacji inwestycji. Spółka w tym roku zamierza przelać na konta wykonawców 9 mld zł. Jednak spory dotyczące wykonywania dodatkowych, nieprzewidzianych robót mogą jednak popsuć sielankę - alarmuje "Puls Biznesu".

"W czarnych barwach widzę współpracę wykonawców z PLK. Bez dialogu, zrozumienia problemów, odwagi i chęci po stronie zamawiającego do szybkiego ich rozwiązywania doprowadzi do sytuacji podobnej - jak w inwestycjach drogowych" - twierdzi Zbigniew Jakubas, inwestor działający na rynku kolejowym.

Zgadzają się z nim branżowi eksperci. "Spodziewam się, że w tym roku narastać będzie problem roszczeń kolejowych wykonawców, a kumulacja nastąpi w roku 2015" - mówi Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

"Wadliwe projekty są istotną przyczyną nieprzewidzianych prac dodatkowych, za które PLK nie chcą płacić" - podkreśla Wiesław Nowak, prezes ZUE.

Przedsiębiorcy starają się przekonać PLK i urzędników ministerstwa, by zgodzili się wykonawcom płacić za prace faktycznie wykonane, niezależnie od tego czy przewidywał je pierwotny projekt.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: