PARTNER PORTALU
  • BGK

Spotkanie ws. tras rowerowych w Gdańsku

  • AT    20 marca 2013 - 11:28
Spotkanie ws. tras rowerowych w Gdańsku

20 marca odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie tras rowerowych w Gdańsku. Tym razem dotyczyć będzie jednokierunkowych pasów wzdłuż alei Wojska Polskiego i ulicy Wita Stwosza.
Wiosną br. wzdłuż alei Wojska Polskiego i ulicy Wita Stwosza po obydwu stronach jezdni zostaną wyznaczone jednokierunkowe pasy rowerowe. Nowa trasa odciąży drogę rowerową wzdłuż alei Grunwaldzkiej.

O szczegółach inwestycji mieszkańcy będą mogli porozmawiać z przedstawicielami miasta podczas spotkania, które odbędzie się w środę 20 marca o godzinie 17, w Gimnazjum nr 1 przy ulicy Wilka Krzyżanowskiego 6.

Czytaj też: Nie ma kasy na rowery w Gdańsku

To już drugie spotkanie z mieszkańcami w związku z planowaną inwestycją. Pierwsze odbyło się we wrześniu w Oliwie, teraz czas na dzielnicę Strzyża.

Projekt wytyczenia pasów rowerowych w dwóch kierunkach na całej długości ulicy Wita Stwosza i alei Wojska Polskiego (w sumie 3,5 km) opracowano w oparciu o wytyczne wypracowane w procesie partycypacji społecznej w ramach projektu System Tras Rowerowych dla Gdańska. W ramach inwestycji zostaną wprowadzone elementy uspokojenia ruchu, naprawiona będzie nawierzchnia jezdni oraz zmieniona sygnalizacja na skrzyżowaniach.

Na pytania mieszkańców odpowie Remigiusz Kitliński, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Komunikacji Rowerowej oraz przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.