PARTNER PORTALU
  • BGK

Spóźnione inwestycje na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    16 lipca 2011 - 07:41
Spóźnione inwestycje na Euro 2012

Stan polskiej infrastruktury na Euro 2012 budzi wiele wątpliwości. O ile ze stadionami nie jest źle, o tyle drogi i linie kolejowe pozostawiają wiele do życzenia.
Zbyt rozbudowane i skomplikowane procedury przetargowe to główny powód opóźnień w przygotowaniu infrastruktury na mistrzostwa – wynika z badania Banku Danych o Inżynierach – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Drogi na Euro 2012 w szczerym polu

Takiej odpowiedzi udzieliło aż 48,9 proc. badanych. Najczęstszym kryterium stosowanym przy wyborze wykonawcy inwestycji jest najniższa cena. Nie zawsze jednak idzie ona w parze z wysoką jakością usług.

Czytaj też:  Euro 2012 - szanse i zagrożenia

17 proc. ankietowanych inżynierów przyczynę opóźnień widzi w braku doświadczenia rodzimych firm w budowie specjalistycznych obiektów użytku publicznego. Budowa stadionu piłkarskiego czy nowoczesnej autostrady jest dużym wyzwaniem dla wykonawców. Dodatkowym negatywnym czynnikiem są ograniczone środki finansowe.

Kolejnym powodem jest nieumiejętne wykorzystanie środków unijnych i brak wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.