PARTNER PORTALU
  • BGK

Spóźnione otwarcie pływalni

  • www.esosnowiec.pl    3 września 2012 - 09:55
Spóźnione otwarcie pływalni

Z powodu trwających prac modernizacyjnych pływalnia kryta w sosnowieckim Klimontowie jest wyłączona z użytkowania już ponad dwa miesiące.
Na skutek rozszerzenia zakresu prowadzonych prac termin zakończenia robót został przesunięty o ponad cztery tygodnie. Obiekt zostanie udostępniony użytkownikom na początku października br.

Remont, który przeprowadza Spółdzielnia Rzemieślnicza „Wielobranżowa” z Tarnowskich Gór, swym zakresem obejmuje: wzmocnienie i modernizację niecki basenowej, wymianę płytek na plaży wokół niecki, wydzielenie pomieszczenia siłowni i pomieszczeń towarzyszących saunie oraz modernizację całego układu filtracji wody basenowej. Prace miały zostać zakończone do 82 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy.

Dzisiaj pewne jest, że tak się nie stanie. Został bowiem podpisany aneks do umowy z wykonawcą, na mocy którego modernizacja ma zakończyć się do końca września br.

– Wykonawca zyskał przedłużenie terminu zakończenia robót z uwagi na fakt wystąpienia nowych okoliczności. Okazało się, że usunięcie izolacji, która znajduje się w niecce będzie wymagać zastosowania tzw. groszkowania, gdyż założona w projekcie metoda piaskowania okazała się nieskuteczna. Jest to proces zdecydowanie bardziej czasochłonny, dlatego wykonawca dostał dodatkowy czas na te prace – wyjaśnia Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

– Ponadto zaszła konieczność usunięcia dodatkowych elementów konstrukcyjnych niecki basenowej, których to robót nie przewidywała dokumentacja projektowa. Z innych, czasochłonnych robót dodatkowych należy wymienić konieczność zwiększenia ilości zbrojenia wzmacniającego nieckę oraz robót rozbiórkowych w obrębie plaży – dodaje.

Zmiany w harmonogramie prac wpłyną także na koszt modernizacji, która pierwotnie została oszacowana na 1,2 mln zł. Po podpisaniu aneksu do umowy kwota ta wzrośnie o niemal 96 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.