PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzedadzą działkę w podstrefie Łapy

  • PAP    26 listopada 2013 - 17:02
Sprzedadzą działkę w podstrefie Łapy

23 grudnia 2013 r. w Agencji Rozwoju Przemysłu odbędzie się przetarg na sprzedaż pierwszej działki w podstrefie Łapy (Podlaskie) Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i prowadzenie tam działalności. Na sprzedaż wystawiono działkę o powierzchni 1 ha.
Działka jest przygotowana dla inwestorów jako pierwsza w podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN, gdyż ma dojazd z drogi publicznej - powiedział we wtorek PAP zastępca burmistrza Łap Krzysztof Gołaszewski. Na pozostałych terenach w podstrefie trwają jeszcze prace przy zbrojeniu terenów, trzeba też zbudować drogi wewnętrzne. Trwają też roboty przy budowie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wszystkie grunty pod inwestycje w Łapach mają być gotowe do czerwca 2014 r.

Cena wywoławcza nieruchomości wystawionej na przetarg to 332 tys. zł plus VAT. Gmina Łapy jest użytkownikiem wieczystym tego gruntu. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje, że mogą tam powstać inwestycje o znacznym wpływie na środowisko naturalne. Można tam lokować m.in. zabudowę przemysłowo-usługową, produkcję, usługi, składy, magazyny. Przetarg odbędzie się w tarnobrzeskim oddziale Agencji Rozwoju Przemysłu.

Gołaszewski mówi, że jest zainteresowanie firm inwestowaniem w podstrefie w Łapach i miasto ma nadzieję, że przystąpią one do grudniowego przetargu.

Podstrefa Łapy należącej do ARP Tarnobrzeskiej SSE powstała w 2011 r. Ma to pomóc przyciągnąć do miasta inwestorów po tym, gdy w ostatnich latach przestały działać dwa duże zakłady pracy: Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego (ZNTK) oraz Cukrownia Łapy, a pracę straciło około tysiąca osób. ZNTK upadły po tym, gdy główny kontrahent - PKP Cargo - przestał zlecać na zewnątrz naprawy wagonów. Cukrownia Łapy została zamknięta w ramach reformy unijnego rynku cukru.

Prace przy uzbrojeniu terenu trwają od maja 2013 r. Ma powstać 11,9 ha gruntów dla inwestorów. Wartość projektu to 9,5 mln zł, z czego ponad 8,4 mln zł pochodzi z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Aby firma mogła rozpocząć działalność na terenie tej podstrefy, musi spełnić kilka warunków - zainwestować minimum 9,1 mln zł lub utworzyć 35 nowych miejsc pracy. Działalność jaką zamierza prowadzić musi być innowacyjna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.