PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzedają działkę, bo wybrali SSE

  • PAP    6 czerwca 2011 - 17:43
Sprzedają działkę, bo wybrali SSE

Firma Zelmer z Rzeszowa podpisała przedwstępną umowę sprzedaży działki w centrum miasta, gdzie mieści się zakład produkcyjny.
Za teren o powierzchni 9,84 ha spółka otrzymała 34,5 mln zł netto. Spółka nie ujawnia, kto jest nabywcą terenu, podaje jedynie, że zajmuje się działalnością deweloperską.

Jak poinformował prezes Zelmeru Janusz Płocica, sprzedaż tego terenu to naturalne następstwo decyzji o budowie nowego zakładu produkcyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec (oceń prezydenta).

Czytaj też: Kolejny przetarg w mieleckiej SSE

- Rozpoczęliśmy już relokację pierwszych linii produkcyjnych do nowej fabryki. Osiągnięcia pełnych mocy spodziewamy się w III kwartale br. Uruchomienie produkcji w nowej lokalizacji wiąże się z zakończeniem działalności w dotychczasowym zakładzie przy ul. Hoffmanowej - dodał prezes.

Czytaj też: Dynamiczny rozwój Euro-Parku

Płocica podkreślił, że środki pozyskane ze sprzedaży nieruchomości w Rzeszowie zostaną przeznaczone na dalszy rozwój firmy. 34,5 mln zł, które ma otrzymać Zelmer, rozłożone jest na kilka transz, ostatnia ma wpłynąć do spółki do końca 2014 r.

Nowy zakład Zelmera powstanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec, w podstrefie w Rogoźnicy, która należy do Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Obiekt będzie miał powierzchnię ponad 32 tys. m. kw. Koszt jego powstania to ok. 45 mln zł. Fabryka znajduje się przy drodze krajowej nr 9, która prowadzi do centrum logistycznego Zelmera. Ok. kilometr dalej ruszy wkrótce budowa węzła autostrady A4.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.