Środki z krajowej rezerwy przeznaczą na drogi

18,7 mln euro, które województwo mazowieckie otrzymało w ramach podziału Krajowej Rezerwy Wykonania, zostanie przeznaczone m.in. na budowę i remonty dróg i sieci wodno-kanalizacyjnych - powiedział wicemarszałek Marcin Kierwiński.
Środki z krajowej rezerwy przeznaczą na drogi

Jak wyjaśnił Kierwiński, zarząd województwa nie zdecydował jeszcze, w jaki sposób zostaną podzielone pieniądze. Wiadomo, że będą one przeznaczone na infrastrukturę drogową, odnawialne źródła energii, innowacyjność i infrastrukturę wodno-ściekową. "Musimy przeanalizować, gdzie te pieniądze będą najbardziej potrzebne" - powiedział Kierwiński. Jego zdaniem decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w ciągu miesiąca, a wnioskodawcy będą się mogli ubiegać o te pieniądze w 2012 r.

Czytaj też 18,7 mln euro dla Mazowsza

W tym roku władze Mazowsza chcą, by zakontraktowane zostało 87 proc. pieniędzy unijnych, które województwo ma przyznane na lata 2007-2013. Żeby to osiągnąć, wartość umów, które zostaną podpisane w tym roku, musi sięgnąć 2,1 mld zł. Wtedy przyznane będzie już 6,2 mld zł (1,59 mld euro). W latach 2007-13 Mazowsze może wydać w ramach RPO 1,8 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

w całym kraju powinni więcej środków przeznaczyć na drogi, bo niedawno wróciłam po długich podróżach po naszych drogach i myślałam, że przyjadę bez zawieszenia w samochodzie...

Turystka :), 2011-02-03 16:07:45 odpowiedz

SZukali,szukali aż znależli !!! Dużo czasu im to zajęło.Szukali daleko a znależli blisko !Dzwonili już na alarm a to było takie proste: rezerwa krajowa !

CUD, 2011-02-03 15:50:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE