PARTNER PORTALU
  • BGK

SSE, podkarpackie: nowi inwestorzy w Mielcu i Tarnobrzgu

  • pap/pt    2 września 2015 - 18:53
SSE, podkarpackie: nowi inwestorzy w Mielcu i Tarnobrzgu

W dwóch podkarpackich Specjalnych Strefach Ekonomicznych w Mielcu i Tarnobrzegu wydano kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Cztery firmy zadeklarowały, że w sumie zainwestują ponad 117 mln zł i utworzą prawie 60 nowych miejsc pracy.
Obie SSE działające na Podkarpaciu są zarządzane przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP).

SSE w Mielcu

W mieleckiej strefie pozwolenie otrzymała spółka Mondi Bags Mielec, która produkuje worki papierowe dla różnych gałęzi gospodarki, m.in. do cementu, pasz, nasion, a także opakowania spożywcze. Firma zainwestuje ponad 42,6 mln zł w modernizację istniejących już linii produkcyjnych, zakupi m.in. drukarkę fleksograficzną. Dzięki inwestycji utworzonych zostanie 26 etatów.

Z kolei Drukarnia Pegwan, która specjalizuje się w produkcji etykiet i nadruków na papierze, folii i tworzywach sztucznych, w ramach nowego pozwolenia w mieleckiej strefie planuje wybudować zakład produkcyjny i wyposażyć go w specjalistyczne maszyny. Spółka deklaruje wydać na ten cel 7,5 mln zł, powstanie też ponad 20 miejsc pracy.

Od początku tego roku ARP wydała już 18 zezwoleń na inwestycje na terenie mieleckiej strefy.

SSE w Tarnobrzegu

W drugiej podkarpackiej SSE w Tarnobrzegu - zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymały ostatnio dwie firmy: Bagpak Polska oraz Stalgast Radom. Obie zainwestują łącznie 67 mln zł i zatrudnią co najmniej 9 osób.

Dla spółki Bagpak jest to już 5 zezwolenie. Firma, która zajmuje się produkcją opakowań do żywności, w tym puszek, zainwestuje w budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej.

Natomiast spółka Stalgast, dla której jest to drugie zezwolenie, zakupi maszyny i urządzenia do bieżącej produkcji. Firma dostarcza sprzęt gastronomiczny do restauracji i barów.

W tym roku tarnobrzeska strefa wydała już 13 zezwoleń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.