PARTNER PORTALU
  • BGK

SSE w Mielcu z nowym inwestorem

  • PAP    1 lutego 2012 - 17:47

Ponad 6 mln zł zainwestuje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie) firma Yasa Motors Poland. Spółka planuje w pierwszym kwartale br. uruchomić produkcję silników do pomp wodnych.
Jak poinformowała w środę prokurentka firmy Aneta Cieśla, zatrudnienie znajdzie minimum 12 osób.

- W dzierżawionej przez nas hali produkować będziemy silniki do pomp wodnych, wykorzystywanych w centralnym ogrzewaniu. Będziemy korzystać przy tym z innowacyjnych technologii. W przyszłości chcemy wytwarzać w Mielcu nie tylko silniki, ale również pompy, także dla przemysłu motoryzacyjnego - dodała.

Cieśla podkreśliła, że obecnie trwa wyposażanie zakładu w potrzebne urządzenia i maszyny. Zaznaczyła, że spółka ma w planach wybudowanie własnego zakładu produkcyjnego.

Zdaniem prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciecha Dąbrowskiego, obecnie, w czasach globalnej gospodarki, liczy się przede wszystkim innowacyjność.

- Tania i wysoko wykwalifikowana siła robocza - co było i jest naszym atutem - przestała wystarczać. Dziś firmy zyskują przewagę nad konkurencją z całego świata tylko wtedy, gdy mają wyjątkowe produkty czy unikalne technologie. Ilość i jakość innowacyjnych projektów w mieleckiej strefie pokazuje, że nasi przedsiębiorcy mają nie tylko świadomość znaczenia innowacyjności, ale umiejętności i determinację, aby ją wprowadzać w swych firmach - dodał.

Wśród innowacyjnych firm, które działają w mieleckiej strefie, można wymienić m.in. Euro-Eko, która niedawno uruchomiła nowoczesną wytwórnię paliw alternatywnych z odpadów przemysłowych czy spółkę Interphone Service, która produkuje modemy w technologii HSPA+ oraz LTE.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Zarządza nią Agencja Rozwoju Przemysłu. Od początku istnienia strefy wydano już ponad 200 zezwoleń, przedsiębiorcy zainwestowali tu ok. 4,9 mld zł i utworzyli 14,5 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Szczecinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.