PARTNER PORTALU
  • BGK

Stacja kolejowa Wrocław Leśnica wyremontowana

  • PAP    29 listopada 2013 - 17:56
Stacja kolejowa Wrocław Leśnica wyremontowana

Ponad 70 mln zł kosztował remont zabytkowej stacji kolejowej Wrocław Leśnica. Dzięki modernizacji stacji i torowiska pociągi mogą tam jeździć z prędkością 120 km/h. To dwukrotnie więcej niż przed remontem.
Jak poinformował w piątek rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, w ramach remontu przebudowano torowisko na stacji i w jej okolicach, zmodernizowano obiekty inżynieryjne oraz sieć trakcyjną.

"Urządzenia sterowania ruchem kolejowym wymienione zostały na nowoczesne systemy komputerowe i połączone z Lokalnym Centrum Sterowania Wrocław Muchobór. Stacja gwarantuje po przebudowie większą przepustowość i płynność ruchu. Dzięki modernizacji pociągi mogą jeździć tam z prędkością 120 km/h" - poinformował Siemienic.

Przebudowa stacji Wrocław Leśnica rozpoczęła się w styczniu 2012 r. Był to ostatni element remontu linii kolejowej Wrocław-Legnica, prowadzonego od kilku lat. Dzięki modernizacji pociągi pasażerskie na tej linii mogą jechać z prędkości 160 km/h.

Stacja Wrocław Leśnica jest wpisana do rejestru zabytków. W ramach przebudowy i remontu odrestaurowano dwa perony. Położono nową nawierzchnię oraz poddano renowacji zabytkowe wiaty. Zamontowano również oświetlenie nawiązujące stylistyką do lamp z lat 30. XX w. oraz stylizowane na ówczesne czasy zegary. Zmodernizowano także przejścia pomiędzy peronami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.