PARTNER PORTALU
  • BGK

Stacja narciarska w Szczyrku: Tatry Mountain Resorts przedstawia zwycięski projekt

  • pt    21 listopada 2016 - 12:24
Stacja narciarska w Szczyrku: Tatry Mountain Resorts przedstawia zwycięski projekt
Wizualizacja ośrodka (www.majoarchitekci.pl)

• Wiadomo już jak będzie wyglądała po remoncie stacja narciarska na Hali Skrzyczeńskiej.
• Słowacka spółka Tatry Mountain Resorts chce zbudować najlepszą stację narciarską w Polsce.
W Szczyrku powstanie wielofunkcyjny obiekt, który pomieści m.in. bar, restauracje i wypożyczalnię sprzętu sportowego. Z jego tarasów będziemy mogli podziwiać panoramę gór.

W planach Słowaków, oprócz postawienia nowych kolejek linowych, poszerzenia tras i przebudowy systemu naśnieżania, jest wzniesienie wielofunkcyjnego obiektu na Hali Skrzyczeńskiej.

Projekt wykona biuro "majorarchitekci" z Wrocławia, które wygrało międzynarodowy konkurs.

Jak wyjaśniają autorzy, ich celem było zaprojektowanie budynku wpisującego się w istniejące ukształtowanie terenu i pozwalającego na pełne wykorzystanie walorów krajobrazowych otoczenia. Udało się to zrealizować przez podzielenie budynku na trzy części. Mają one układ tarasowy, tzn. dach jednej części jest jednocześnie tarasem dla części sąsiedniej – pisze "Gazeta Wyborcza".

Obiekt przez zachowanie odpowiedniej skali i proporcji ma jak najlepiej współgrać z otoczeniem. Z perspektywy osoby wjeżdżającej gondolą zwróci uwagę swoją formą, jednak nie będzie dominować w krajobrazie. Z kolei od strony stoku bryła będzie przyciągać atrakcyjnymi tarasami o południowej ekspozycji. Wrażenie spójności z otoczeniem podkreślą dodatkowo zastosowane naturalne materiały – wyjaśniają autorzy projektu.

Tworzące obiekt części będą miały wysokość od 1 do 3 kondygnacji i zostaną połączone wspólnym trzonem komunikacyjnym, przylegającym do górnej stacji gondoli. Obiekt będzie dostępny z czterech poziomów, dostosowując się do naturalnego spadku terenu.

W środku zaplanowano m.in.dwie restauracje, bar, przechowalnię sprzętu narciarskiego, sklep, toalety, pomieszczenia GOPR i wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Obok budynku ma także powstać lodowisko.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.