PARTNER PORTALU
  • BGK

Stacja z dala od lotniska

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    16 sierpnia 2010 - 06:16

W najbliższych dniach zacznie się remont zamkniętego dworca w Modlinie. Do planowanego lotniska jest stąd pięć kilometrów. A budowa łącznika kolejowego stoi pod znakiem zapytania.
Z terminalu Modlin mamy docelowo dojeżdżać pociągami SKM aż do Lotniska Chopina. Tam trwa warta za 234 mln zł budowa dwukilometrowego tunelu między przystankiem PKP Służewiec a Terminalem 2. Ma być gotowy w połowie 2011 r. – informuje „Życie Warszawy”.

Według PKP, prace przy remoncie stacji Modlin potrwają do lipca 2011 r. Pochłoną 3,7 mln zł. Budynek dworca Modlin na trasie Warszawa – Gdańsk od trzech lat jest zamknięty na głucho, mimo że zatrzymują się tu pociągi Kolei Mazowieckich. PKP planują , że przed Euro 2012 ten budynek zamieni się w dom dworcowy, który połączy funkcje publiczne kolejowe i komercyjne (w tym przypadku hostel).

Według rzecznika PKP Michała Wrzoska, dworzec posłuży pasażerom lotniska dla tanich linii i czarterów w Modlinie. Czy rzeczywiście? Obiekt położony jest aż pięć kilometrów od planowanego portu lotniczego. Marszałek Mazowsza Adam Struzik zapowiadał co prawda adaptację na potrzeby łącznika z lotniskiem pobliskiej wojskowej bocznicy kolejowej, ale inwestycja jest zagrożona – uważa „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2010-08-16 17:03:36

    "... dom dworcowy, który połączy funkcje publiczne kolejowe i komercyjne (w tym przypadku hostel)" Czy ktos spal kiedys w hotelu na stacji kolejowej ? Odradzam ! Moze taniej bedzie postawic barakowozy z "wczasow na kolach" ?