PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion dostosowywany do UEFA

  • PAP    19 lipca 2010 - 14:16

Na stadionie miejskim w Białymstoku trwają intensywne prace, by obiekt dostosować do wymogów UEFA i uzyskać zgodę na rozegranie 29 lipca meczu Ligi Europejskiej z Arisem Saloniki.
Z optymizmem patrzą na sytuację zarówno przedstawiciele Sportowej Spółki Akcyjnej, jak i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem.

Kilkanaście dni temu miała miejsce pierwsza wizytacja stadionu przez delegata UEFA, który wskazał na wykonanie koniecznych prac, bez których standard stadionu nie będzie zgodny z międzynarodowymi wymogami.

Potem zakres prac został jeszcze sprecyzowany w pisemnej informacji UEFA.

Jak powiedział w poniedziałek dyrektor MOSiR w Białymstoku Adam Popławski, to przede wszystkim konieczność wymiany blisko 2 tys. krzesełek na posiadające wyższe oparcia, poprawa standardu pracy dziennikarzy (m.in. przygotowanie wydzielonych stanowisk dla komentatorów radiowo-telewizyjnych), powiększono też strefę dla mediów do 50 miejsc.

Popławski dodał, że najbardziej pracochłonna jest wymiana krzesełek, która zakończy się najpóźniej 26 lipca.

Stadion w Białymstoku jest w przebudowie. Ze starego została jedynie część trybun, mogąca pomieścić ok. 6 tys. osób na meczach Ekstraklasy.

Dla potrzeb UEFA stadion ma mieć 4,5 tys. miejsc, z wydzielonym sektorem dla kibiców gości, na nieco ponad 200 miejsc. Tu również jeszcze trwają prace.

- Mam nadzieję, że delegat, który przyjedzie we wtorek, nie będzie mówił o nowych rzeczach, tylko odniesie się do tego, co było zlecone. Jeśli tak, to mogę być bardzo spokojny - dodał Popławski.

Prace mają kosztować łącznie ok. 200 tys. zł i są finansowane z budżetu miasta.

Jeżeli UEFA zatwierdzi standard stadionu, wówczas wystarczy on do rozegrania meczów III i - w przypadku awansu - IV rundy Ligi Europejskiej.

Jeśli jednak decyzja byłaby negatywna, wówczas stadionem rezerwowym, wskazanym już przez Jagiellonię UEFA, będzie obiekt w Kielcach.

Piłkarze Jagiellonii do debiutu w europejskich pucharach przygotowywali się przez ostatnie dwa tygodnie na obozie w Słowenii. Rozegrali tam serię sparingów, z których przegrali tylko ostatni, z wicemistrzem Niemiec Schalke 04 Gelsenkirchen.

Z kluczowych graczy w minionym sezonie, z drużyny ubył jedynie Brazylijczyk Bruno, który kilka dni temu przeszedł do Polonii Warszawa. Odeszli też m.in. Remigiusz Jezierski i Dariusz Jarecki.

W poniedziałek z białostockim klubem związał się trzyletnim kontraktem napastnik Przemysław Trytko, ostatnio gracz Arki Gdynia. Wcześniej do klubu pozyskano m.in. Litwina Tadasa Kijanskasa i Tomasza Kupisza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.