PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Juvenii zostanie przebudowany

  • PAP    4 sierpnia 2010 - 14:34

Ponad siedem milionów złotych będzie kosztowała przebudowa stadionu Juvenii Przemyśl. Cześć środków - 3 mln zł - pochodzić będzie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF).
Jak poinformował Urząd Miasta w Przemyślu, stadion został zakwalifikowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Program ten, pod nazwą "Orliki Lekkoatletyczne", zakłada wyremontowanie i przygotowanie 21 obiektów na terenie całego kraju.

Dzięki programowi przemyski magistrat uzyskał dofinansowanie z FRKF w wysokości 3 mln zł. Pieniądze będzie można wykorzystać w dwóch transzach: w 2010 r. - 1 mln zł, pozostałą kwotę w 2011 r.

W ramach przebudowy zostaną wyremontowane m.in. boisko do piłki nożnej, sześciotorowa bieżna, skocznie: do skoku o tyczce, w dal i trójskoku, rzutnie do rzutu dyskiem, młotem oraz oszczepem. Ponadto stadion zostanie ogrodzony i powstanie nowa trybuna dla widzów. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu, powstaną m.in. nowe chodniki, parkingi i drogi prowadzące do stadionu.

Projekt przebudowy stadionu został zaakceptowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Całkowity koszt remontu, który zakończy się w przyszłym roku, wyniesie 7,3 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mietek, 2010-08-04 16:29:44

    blabalbal.......