PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Narodowy ma pierwsze krzesełka

  • PAP    6 kwietnia 2011 - 15:14
Stadion Narodowy ma pierwsze krzesełka

Na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie rozpoczął się montaż siedzisk w kolorze czerwonym i srebrnym. Każdego tygodnia będzie ich montowanych około 5 tysięcy.
Docelowo liczba miejsc siedzących wyniesie 58 145 – poinformowało Narodowe Centrum Sportu.

Czytaj też: Stadion Narodowy przedmiotem negocjacji

Po wykonaniu rysunków warsztatowych rozplanowania wybranych modeli siedzisk (łącznie z miejscami przed lożami i wzdłuż konstrukcyjnego rozdzielenia górnego i dolnego pierścienia trybun) liczba siedzisk okazała się większa o ponad 3 000 od początkowo zakładanej.

Czytaj też: Narodowy z poślizgiem

Widownia Stadion Narodowego w Warszawie składa się z dwóch pierścieni trybun: dolnego, który przeznaczony jest dla 24 000 widzów oraz górnego, na którym zasiądzie ok. 33 000 widzów.

Pozostałe miejsca znajdują się na konstrukcyjnym rozdzieleniu pierścieni. Do końca czerwca br. zostanie zamontowanych 48 456 siedzisk z tworzyw sztucznych, 3980 siedzisk przeznaczonych do demontażu w razie potrzeb, 4713 siedzisk VIP pokrytych sztuczną skórą i 996 super VIP o podobnych parametrach.

Siedziska srebrne i czerwone będą montowane w różnym ustawieniu, zgodnie z projektem kolorystyki opracowanym przez projektantów. Każde krzesełko mocowane jest do trybun za pomocą śrub. Siedziska są składane, co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie ich w czystości. Siedziska wykonane są z najwyższej jakości materiału i produkowane są w Polsce, w zakładach Nowy Styl w Krośnie.

Ponad 40 tysięcy krzeseł z tworzywa sztucznego i 3500 pokrytych sztuczną skórą zostało już wyprodukowanych i trwają ich dostawy na stadion. Przy ich montażu pracować będzie w najbliższych tygodniach kilkudziesięciosobowa ekipa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • tomo, 2011-04-06 16:04:21

    Jedne były montowane za wczesnie,a inne za póżno.I tak będziemy czekać i czekać aż wszystkie się pojawią.Tak to jest.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: