PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Ruchu Chorzów wszedł w erę telewizji cyfrowej

  • AT    23 lipca 2012 - 17:24
Stadion Ruchu Chorzów wszedł w erę telewizji cyfrowej

Stadion Ruchu Chorzów wszedł w erę telewizji cyfrowej. Chodzi o telewizję przemysłową, a dokładniej mówiąc o system stadionowego monitoringu. Właśnie zakończyła się jego modernizacja.
Wysłużone kamery analogowe zastąpiono urządzeniami cyfrowymi opartymi na technologii IP.

Teraz bezpieczeństwa na stadionie strzeże 51 kamer. Niektóre, zainstalowane w newralgicznych miejscach rejestrują obraz jakości HD.

28 kamer to urządzenia obrotowe, którymi można sterować zdalnie i obserwować o wiele większy obszar niż pozwalają na to urządzenia stacjonarne. Dwie kamery zlokalizowane na płycie to urządzenia najwyższej klasy, pozwalające na rejestrację obrazu w technologii „full HD”. Oznacza to na przykład, że ze 160 metrów operator może dostrzec charakterystyczne cechy anatomiczne twarzy kibica.

Osiem kamer zwróconych w kierunku sektorów i płyty boiska dodatkowo wyposażono w mikrofony kierunkowe. Ich zadaniem jest przekazywanie haseł i okrzyków kibiców.

Obszary, które objęte zostały obowiązkową rejestracją obrazu to: kasy biletowe, bramy, furtki (wszystkie miejsca przeznaczone do wejścia uczestników na teren imprezy masowej), drogi ewakuacyjne, drogi dla służb ratowniczych, parkingi, sektory i płyta boiska.

<!-- pagebreak //-->

Cały system monitoringu będzie obsługiwać trzech operatorów. Centrum zarządzania nie zmieniło swojego miejsca i znajduje się w pomieszczeniu na trybunie głównej. Komputerowy system sterowania i rejestracji jest teraz taki sam jak na stadionie narodowym w Warszawie.

Inwestycja kosztowała miasto blisko 497 tys. zł. Modernizacja, którą przeprowadziła gliwicka firma „Wasko” była konieczna by stadion przy ul. Cichej mógł ubiegać się o licencję Ekstraklasy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.