PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Skałka Świętochłowice: Odwołano podpisanie umowy, będzie inny termin

  • MN    21 sierpnia 2017 - 16:50
Stadion Skałka Świętochłowice: Odwołano podpisanie umowy, będzie inny termin
Obecnie stadion w Świętochłowicach jest w opłakanym stanie (fot. youtube.com)

W Świętochłowicach na razie nie dojdzie do podpisania umowy na przebudowę stadionu żużlowo-piłkarskiego im. Pawła Waloszka.
• Stadion im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach ma być przebudowany za ok. 28 mln zł.

• Do podpisania umowy dojdzie jednak później niż zakładano, ze względu na procedury przetargowe.

• Umowa prawdopodobnie będzie podpisana po wakacjach. 

We wtorek (22 sierpnia) w Świętochłowicach miała zostać podpisana umowa na przebudowę ważnego dla miasta i jego mieszkańców stadionu im. Pawła Waloszka. Wzniesiony pod koniec lat 70. obiekt doczeka się m.in. nowej trybuny głównej, krzesełek i zaplecza technicznego. Modernizacji zostanie poddany także budynek administracji OSiR „Skałka”.

W drodze przetargu władze miasta wyłoniły konsorcjum firm, które ma wykonać wszystkie prace za około 28 mln złotych. Do uroczystego podpisania umowy miało dojść 22 sierpnia, ale termin ten przesunięto.

- Powodem jest konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur związanych z przetargiem – poinformował magistrat.

W urzędzie miejskim przekazano nam, że przebudowa stadionu w żaden sposób nie jest zagrożona i chodzi jedynie o błąd „natury technicznej”. Magistrat ma wkrótce wskazać nowy termin podpisania umowy. Powinno to mieć miejsce nie później niż do dwóch tygodni. 

Czytaj też: Stadion Śląski po odbiorach. Coraz bliżej otwarcia

Stadion w Świętochłowicach w latach swojej świetności był kolebką żużlu na Śląsku. Patronujący stadionowi Paweł Waloszek był zawodnikiem miejscowego Śląska Świętochłowice, z którym wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 1972 r. Stadion był też obiektem wielu prestiżowych turniejów i imprez. Fani "czarnego sportu" od lat starają się o przywrócenie wielkiego żużlu do Świętochłowic, a przebudowa stadionu ma w tym pomóc. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.