Stadion Śląski ma już pierwsze krzesełka. Obiekt będzie gotowy wkrótce

• W drugiej połowie lutego rozpoczął się montaż blisko 55 tysięcy krzesełek na Stadionie Śląskim.

• Wkrótce rozpoczną się kolejne prace, m.in. układanie bieżni i murawy.

• Prace nad obiektem zmierzają ku końcowi. Stadion ma być gotowy w połowie roku.
Stadion Śląski ma już pierwsze krzesełka. Obiekt będzie gotowy wkrótce
Montaż krzesełek na Stadionie Śląskim. (fot. Youtube.com/Stadion Śląski)

Powoli, acz sukcesywnie, zbliża się czas zakończenia odbudowy Stadiony Śląskiego w Chorzowie. Szczególnego wyrazu obiekt zaczął nabierać w momencie, gdy na trybunach zamontowano pierwsze krzesełka. Montaż rozpoczął się 17 lutego i powinien potrwać do końca czerwca. Wtedy stadion będzie liczył łącznie 54 477 siedzisk.

W ubiegły piątek na stadion dojechały trzy ciężarówki krzeseł Abacus w czterech różnych odcieniach koloru niebieskiego (z sześciu docelowych odcieni). – Planujemy sukcesywnie dostarczać od 1 do 4 ciężarówek dziennie oraz według potrzeb montażowych. Montaż rozpoczęliśmy od trybuny górnej zachodniej – mówi Piotr Ernt, kierownik projektu Forum Seating, marki należącej do Grupy Nowy Styl.

- Wchodzimy w ostatni etap modernizacji obiektu. Ruszyły kolejne prace w bryle stadionu i na promenadach zewnętrznych. Cały czas trwają też roboty w kubaturze stadionu. Obecnie na całym obiekcie pracuje łącznie prawie 300 osób – dodaje Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.
W dalszej kolejności będzie kładziona murawa i bieżnia lekkoatletyczna. Zostaną zamontowane podwieszane sufity na promenadzie, a pod koniec kwietni zakończy się montaż nagłośnienia i oświetlenia.

- To ostatni etap inwestycji. Codziennie widać postęp prac, dzięki którym Stadion Śląski zyskuje nowe oblicze. Jestem przekonany, że mieszkańcy regionu będą dumni z tego obiektu, z jego nowoczesnego wyglądu oraz funkcjonalności. Będą tu mogły odbywać się nie tylko mecze piłkarskie, ale również zawody w innych dyscyplinach, przede wszystkim w lekkoatletyce. To będzie drugi pod względem pojemności stadion sportowy i największa w Polsce arena koncertowa – zapowiada prezes Krzysztof Klimosz.

Dodajmy, że największy pod względem pojemności jest PGE Narodowy w Warszawie, który liczy 58 500 miejsc.

Zakończenie remontu Stadionu Śląskiego planowane jest na połowę 2017 roku. Wtedy też stadion zostanie przekazany do odbiorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dlaczego drugi największy, skoro Śląski będzie po prostu największy?

bb, 2017-02-21 14:40:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE