PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Śląski ma już pierwsze krzesełka. Obiekt będzie gotowy wkrótce

  • MN    21 lutego 2017 - 12:40
Stadion Śląski ma już pierwsze krzesełka. Obiekt będzie gotowy wkrótce
Montaż krzesełek na Stadionie Śląskim. (fot. Youtube.com/Stadion Śląski)

• W drugiej połowie lutego rozpoczął się montaż blisko 55 tysięcy krzesełek na Stadionie Śląskim.

• Wkrótce rozpoczną się kolejne prace, m.in. układanie bieżni i murawy.

• Prace nad obiektem zmierzają ku końcowi. Stadion ma być gotowy w połowie roku.
Powoli, acz sukcesywnie, zbliża się czas zakończenia odbudowy Stadiony Śląskiego w Chorzowie. Szczególnego wyrazu obiekt zaczął nabierać w momencie, gdy na trybunach zamontowano pierwsze krzesełka. Montaż rozpoczął się 17 lutego i powinien potrwać do końca czerwca. Wtedy stadion będzie liczył łącznie 54 477 siedzisk.

W ubiegły piątek na stadion dojechały trzy ciężarówki krzeseł Abacus w czterech różnych odcieniach koloru niebieskiego (z sześciu docelowych odcieni). – Planujemy sukcesywnie dostarczać od 1 do 4 ciężarówek dziennie oraz według potrzeb montażowych. Montaż rozpoczęliśmy od trybuny górnej zachodniej – mówi Piotr Ernt, kierownik projektu Forum Seating, marki należącej do Grupy Nowy Styl.

- Wchodzimy w ostatni etap modernizacji obiektu. Ruszyły kolejne prace w bryle stadionu i na promenadach zewnętrznych. Cały czas trwają też roboty w kubaturze stadionu. Obecnie na całym obiekcie pracuje łącznie prawie 300 osób – dodaje Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.
W dalszej kolejności będzie kładziona murawa i bieżnia lekkoatletyczna. Zostaną zamontowane podwieszane sufity na promenadzie, a pod koniec kwietni zakończy się montaż nagłośnienia i oświetlenia.

- To ostatni etap inwestycji. Codziennie widać postęp prac, dzięki którym Stadion Śląski zyskuje nowe oblicze. Jestem przekonany, że mieszkańcy regionu będą dumni z tego obiektu, z jego nowoczesnego wyglądu oraz funkcjonalności. Będą tu mogły odbywać się nie tylko mecze piłkarskie, ale również zawody w innych dyscyplinach, przede wszystkim w lekkoatletyce. To będzie drugi pod względem pojemności stadion sportowy i największa w Polsce arena koncertowa – zapowiada prezes Krzysztof Klimosz.

Dodajmy, że największy pod względem pojemności jest PGE Narodowy w Warszawie, który liczy 58 500 miejsc.

Zakończenie remontu Stadionu Śląskiego planowane jest na połowę 2017 roku. Wtedy też stadion zostanie przekazany do odbiorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • bb, 2017-02-21 14:40:36

    Dlaczego drugi największy, skoro Śląski będzie po prostu największy?