PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Śląski. Saługa liczy, że na jesieni na "Śląskim" zagra reprezentacja

  • GP    13 czerwca 2017 - 11:10
Stadion Śląski. Saługa liczy, że na jesieni na "Śląskim" zagra reprezentacja
Stadion Śląski w 2017 roku, w końcu prac remontowych. (fot.twitter.com/wojciechsaluga)

We wtorek (13 czerwca) na Stadionie Śląskim zaczęto kłaść murawę. Kończy się wieloletni remont obiektu sportowego. Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa liczy, że jeszcze w tym roku piłkarze RP zagrają na "Ślaskim" np. z Peru lub Kamerunem.
• Samorządowiec zaznacza, że murawa jest specjalnym rodzajem trawy sprowadzanym z Węgier. Po murawie stadion wzbogaci się o bieżnię lekkoatletyczną.

• Jednocześnie od odbioru technicznego "Śląski" dzielą już tylko tygodnie, jeśli nie dni.

• W 2016 roku na powrót na "Śląski" reprezentacji liczył też Zbigniew Boniek, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN).

 

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa opowiedział o postępie prac na modernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Śląska arena sportowa jest już bardzo bliska ukończenia. Powodem nieukrywanego zadowolenia, jakie udzielało się we wtorek (13 czerwca) Marszałkowi było położenie murawy na stadionie, po przedłużającym się remoncie obiektu sportowego.

- Nie było tej trawy przez kilka lat - mówił samorządowiec na antenie regionalnej rozgłośni "Radio Piekary". Cytat pochodzi z rozmowy stacji właśnie z wtorku (13 czerwca). - Trawę specjalnie sprowadzono z Węgier. Zaraz po położeniu murawy zostanie położona bieżnia i zaczniemy zgłaszać stadion do odbioru (technicznego i bezpieczeństwa).

Ten ostatni krok ma się zacząć w najbliższych tygodniach, jeśli nie szybciej.

- Każdy stadion wymaga "przetarcia" - mówił jeszcze Saługa. - Liczę, że dojdzie do tego, że kadra narodowa piłkarska zagra w Chorzowie.

Jeśli optymistyczne założenia się sprawdzą na Śląskim Robert Lewandowski i jego reprezentacyjni koledzy mogą zagrać na jesieni. Mówi się o meczach z Peru lub Kamerunem, czyli o kolejnej serii spotkań w ramach eliminacji do Mundialu w Rosji.

Stadion oprócz zmagań piłkarskich, które zawsze na nim gościły teraz będzie spełniał wszystkie wymogi jakie stawia się przed arenami lekkoatletycznymi. Jeśli odbiór techniczny nie będzie miał zastrzeżeń może nawet tego lata odbędą się na nim pierwsze zawody lekkoatletyczne.

Przydługi remont

Rewitalizacja stadionu śląskiego zaczęła się w 2009 roku, kiedy Polska przygotowywała się do ugoszczenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, EURO 2012. W konsekwencji decyzji o organizacji stadion nie został wybrany do goszczenia europejskich piłkarzy, co odbiło się na remoncie i wydłużyło jego trwanie.

W 2016 roku wsparcie dla modernizacji obiektu wysokości 10 mln zł przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki, co wspomogło przedsięwzięcie.

Zbigniew Boniek w 2016 roku sugerował jasno, że liczy na powrót piłkarzy na chorzowską murawę.

- Za każdym razem, kiedy przyjeżdżam na Stadion Śląski, to coś się we mnie lekko iskrzy - mówił w październiku 2016 roku obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a w przeszłości kadrowicz, który na Śląskim grał w biało-czerwonych barwach. - Ten stadion zawsze będzie miał wielką sympatię, moją i całego piłkarskiego środowiska. Czekamy na dzień, kiedy obiekt będzie gotowy i mamy koncepcję, jak go zagospodarować, żeby znów mogła tu zagościć reprezentacja narodowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.