PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Śląski wreszcie po modernizacji. Tak wygląda obiekt za 650 mln złotych

  • wnp.pl    18 września 2017 - 11:35
Stadion Śląski wreszcie po modernizacji. Tak wygląda obiekt za 650 mln złotych
Łącznie na Stadionie Śląskim zamontowano ponad 54 tys. krzesełek. (fot. mat. Stadionu Śląskiego)

Stadion Śląski jest wreszcie gotowy. Trwająca od ośmiu lat modernizacja obiektu dobiegła końca, co oznacza, że stadion rozpoczyna swoją działalność. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł ok. 650 milionów złotych.
- To dla nas wszystkich długo wyczekiwany moment - mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, zapowiadając konferencję, na której przedstawiony zostanie harmonogram wydarzeń na Stadionie Śląskim.

- W przeszłości wydarzeniom na tym obiekcie towarzyszyły niesamowite emocje. Wierzymy, że ten duch odrodzi się na nowo – mówi marszałek.

Stadion Śląski był zamknięty od jesieni 2009 r., kiedy rozpoczął się końcowy etap jego modernizacji, czyli przede wszystkim montaż dachu. Zasadnicze prace wstrzymano w lipcu 2011 r. z powodu awarii przy podnoszeniu linowej konstrukcji dachu. Ostatecznie montaż zadaszenia zakończył się powodzeniem w grudniu 2015 r.

W czerwcu na stadionie zakończył się też montaż krzesełek - łącznie ponad 54 tys. siedzisk w sześciu odcieniach koloru niebieskiego. Przejścia między sektorami pomalowano na żółto, dzięki czemu kolorystyka widowni nawiązuje do barw woj. śląskiego.

 Ostateczny koszt modernizacji Śląskiego powinien zamknąć się ok. 650 mln zł. O zwiększonym wobec zakładanego koszcie zdecydowały głównie awaria przy budowie dachu i decyzja o rozszerzeniu funkcji obiektu. Pierwotnie stadion miał walczyć o prawo organizacji Euro 2012.

Po niepowodzeniu tych starań samorząd województwa zdecydował, aby modernizację dokończyć, wprowadzając dodatkowo funkcję lekkoatletyczną (także na zapleczu treningowym). Stadion i jego otoczenie - dzięki położeniu w rozległym Parku Śląskim - ma także umożliwiać m.in. rozgrywanie zawodów biathlonowych.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.