Stadion Śląski zyska dach w trzy miesiące

Rozpoczął się montaż pokrycia zadaszenia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To kolejny etap ciągnącej się i kosztownej modernizacji obiektu.
Stadion Śląski zyska dach w trzy miesiące
Powierzchnia dachu Stadionu Śląskiego będzie wynosiła ok. 43 tys. m kw. (fot.Krzysztof Malinowski/slaskie.pl)

Powierzchnia dachu będzie wynosiła ok. 43 tys. m kw. Montaż pokrycia, zgodnie z harmonogramem, powinien potrwać około trzech miesięcy.

"Obecnie na siatce konstrukcji linowej trwają prace montażowe tzw. płatni i szczeblin, czyli elementów nośnych dla pokrycia zadaszenia. W miarę postępu prac instalowane w nich będą poliuretanowe segmenty dachu" - poinformowało w czwartek biuro prasowe urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego, który jest właścicielem stadionu i inwestorem jego modernizacji.

Wraz z tymi pracami do listopada zostanie zainstalowany system monitoringu obciążenia konstrukcji dachu. Jak akcentują przedstawiciele inwestora, to szczególnie ważne przy ponadnormatywnych opadach śniegu, pojawieniu się oblodzenia czy też wichurach.

Wszystkie prace modernizacyjne na Stadionie Śląskim mają potrwać do końca 2016 r. Do dokończenia zostały roboty związane m.in. z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, montażem instalacji elektrycznych, systemem zarządzania obiektem czy jego ogrodzeniem; położone zostaną też bieżnia lekkoatletyczna i murawa, a na trybunach znajdzie się 50 tys. krzesełek.

Na początku lipca zakończyła się skomplikowana operacja podnoszenia ważącej ok. 830 ton linowej konstrukcji dachu, określana przez budowlańców jako tzw. big lift.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE