PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Śląski zyska dach w trzy miesiące

  • PAP/aw    10 lipca 2015 - 08:10
Stadion Śląski zyska dach w trzy miesiące

Powierzchnia dachu Stadionu Śląskiego będzie wynosiła ok. 43 tys. m kw. (fot.Krzysztof Malinowski/slaskie.pl)

Rozpoczął się montaż pokrycia zadaszenia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To kolejny etap ciągnącej się i kosztownej modernizacji obiektu.
Powierzchnia dachu będzie wynosiła ok. 43 tys. m kw. Montaż pokrycia, zgodnie z harmonogramem, powinien potrwać około trzech miesięcy.

"Obecnie na siatce konstrukcji linowej trwają prace montażowe tzw. płatni i szczeblin, czyli elementów nośnych dla pokrycia zadaszenia. W miarę postępu prac instalowane w nich będą poliuretanowe segmenty dachu" - poinformowało w czwartek biuro prasowe urzędu marszałkowskiego woj. śląskiego, który jest właścicielem stadionu i inwestorem jego modernizacji.

Wraz z tymi pracami do listopada zostanie zainstalowany system monitoringu obciążenia konstrukcji dachu. Jak akcentują przedstawiciele inwestora, to szczególnie ważne przy ponadnormatywnych opadach śniegu, pojawieniu się oblodzenia czy też wichurach.

Wszystkie prace modernizacyjne na Stadionie Śląskim mają potrwać do końca 2016 r. Do dokończenia zostały roboty związane m.in. z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, montażem instalacji elektrycznych, systemem zarządzania obiektem czy jego ogrodzeniem; położone zostaną też bieżnia lekkoatletyczna i murawa, a na trybunach znajdzie się 50 tys. krzesełek.

Na początku lipca zakończyła się skomplikowana operacja podnoszenia ważącej ok. 830 ton linowej konstrukcji dachu, określana przez budowlańców jako tzw. big lift.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: