PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion w Gdańsku będzie gotowy na czas

  • PAP    4 maja 2011 - 17:52
Stadion w Gdańsku będzie gotowy na czas

9 czerwca to niezagrożona data otwarcia stadionu w Gdańsku, jednej z aren budowanych na Euro 2012.
Na otwarcie stadionu w Gdańsku polska reprezentacja zagrają z Francją.

Prezes PZPN Grzegorz Lato i sekretarz generalny związku Zdzisław Kręcina wizytował w środę stadion budowany w Gdańsku z myślą o przyszłorocznych piłkarskich mistrzostwach Europy.

Czytaj też: Stadiony mają na siebie zarabiać

- Jestem pod wielkim wrażeniem tempa prowadzonych prac wykończeniowych. 25 maja na stadionie gotowa ma być murawa i kilka dni później zaplanowano jej pierwsze koszenie. Naprawdę nie powinniśmy się niczego obawiać. Nie mamy przygotowanego wariantu awaryjnego, bo 9 czerwca mecz Polska - Francja na pewno odbędzie się w Gdańsku - stwierdził Lato.

Prezes PZPN pozytywnie wypowiedział się również o walorach wizualnych obiektu. - Widziałem wiele stadionów i na ich tle gdański obiekt robi imponujące wrażenie. Moim zdaniem jest to najpiękniejszy obiekt w Polsce - ocenił Lato.

Czytaj też: Gospodarka rośnie dzięki Euro 2012

O zakończeniu prac budowlanych przed meczem z Francją zapewnił również prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (oceń prezydenta). - Nie ma podstaw do niepokoju. Stadion na pewno będzie gotowy. Pojawiły się pewne spekulacje i plotki o opóźnieniach w realizacji inwestycji, ale to bardzo dobrze, bo one tylko zwiększają zainteresowanie tym spotkaniem. Nie chcąc powielić błędów innych wykonawców, specjalnie opóźniliśmy wyłożenie murawy, aby trawa miała okazję zakorzenić się na wiosnę w optymalnych warunkach - wyjaśnił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.