PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion w Rzeszowie otrzyma krytą trybunę

  • PAP    8 grudnia 2010 - 16:15
Stadion w Rzeszowie otrzyma krytą trybunę

Dziewięć firm i konsorcjów chce wybudować krytą trybunę na stadionie miejskim w Rzeszowie (Podkarpackie). W środę otwarto oferty, jakie wpłynęły w przetargu na wykonanie tej inwestycji.
Jak poinformował Maciej Kiczor z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie, najtańsza oferta to ponad 31,5 mln zł, zaś najdroższa - ok. 38,1 mln zł.

- Teraz będziemy sprawdzać, czy wszystkie oferty spełniają specyfikację przetargową. Następnie wybrany zostanie wykonawca. Chcemy to zrobić jak najszybciej - dodał.

Kryta trybuna ma być zabudowana do końca września przyszłego roku. Pomieści niespełna 5 tys. kibiców. Jej budowa to pierwszy z przewidzianych kilku etapów modernizacji stadionu. Władze miasta planują, że w przyszłości wszystkie trybuny oraz tor żużlowy będą zadaszone.

Zakończony w środę przetarg był już drugim na tę inwestycję. Pierwszy, ze względu na protesty firm, które przegrały, zakończył się fiaskiem. Najpierw Urząd Zamówień Publicznych podważył wybór polsko-ukraińskiego konsorcjum firm. Następnie miastu nie udało się podpisać umowy ze startującą w tym przetargu firmą Budimex. Zrezygnowała ona z realizacji budowy za ustaloną wcześniej kwotę. Budimex tłumaczył się wzrostem cen usług i materiałów budowlanych, jaki nastąpił od czasu przetargu.

Czytaj też:

Zima nie przerwała prac na Stadionie Narodowym

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.