PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion w Rzeszowie wkrótce gotowy

  • AT    8 kwietnia 2012 - 11:59

Już za parę dni zakończy się przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” przy ul. Hetmańskiej. Na nowej trybunie zasiądzie prawie 5 tysięcy kibiców. Przebudowana została również „stara” trybuna, która pomieści ponad 7 tysięcy osób. Zakończyła się już budowa nowej bandy toru żużlowego.
Jak donosi rzeszowski magistrat to była jedna z najdłużej i najbardziej oczekiwanych inwestycji w Rzeszowie (zabierz głos/oceń prezydenta). Przebudowa powinna się już zakończyć rok temu, ale na skutek protestu działaczy klubu, rozstrzygnięty już przetarg na budowę, miasto musiało unieważnić. Kolejną umowę na budową udało się podpisać w czerwcu ub. roku.

Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm – Inżynieria Rzeszów i Alstal z Inowrocławia. Prace rozpoczęły się w sierpniu.

Całość prac podzielona została na 4 oddzielne inwestycje – budowę nowej trybuny wschodniej, remont trybuny zachodniej, przebudowę toru żużlowego oraz budowę dwóch nowych boisk treningowych. Dzięki realizacji tych inwestycji możliwa będzie organizacja imprez sportowych i kulturalnych o zasięgu regionalnym i krajowym.

Trybuna wschodnia stadionu składa się z dwóch poziomów i ma wysokość ok. 20 metrów. Trybuna jest już zadaszona i pomieści blisko 5 tysięcy kibiców. Sam dach waży ponad 550 ton. Zainstalowane zostało nagłośnienie i monitoring obiektu, wybudowany został żelbetowy pomost wejściowy łączący trybunę z Aleją Powstańców Warszawy.

Powstają nowe drogi dojazdowe od strony wschodniej trybun, ciąg pieszo-jezdny, dwa zjazdy na płytę boiska, parkingi dla samochodów oraz place manewrowe. Prace zostaną zakończone za kilka dni. Równolegle do prac przy trybunie wschodniej stadionu prowadzony był remont trybuny zachodniej. Zamiast drewnianych ławek zainstalowane zastały plastikowe krzesełka. Wyremontowane zostały wszystkie przejścia. Tutaj prace zostały już zakończone.

Zamontowana została już nowa banda toru żużlowego. Teraz zostanie ułożona nowa nawierzchnia. Pomiędzy stadionem a Wisłokiem powstają dwa boiska treningowe – ogrodzone i oświetlone.

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni zgodzili się na dołożenie 3,5 mln zł m.in. na dodatkowy monitoring, który ma sprostać nowej ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych oraz na przebudowę drogi wjazdowej na stadion od ul. Hetmańskiej i wymianę ogrodzenia od Al. Powstańców W-wy. Całość inwestycji kosztować będzie ok. 42 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO to ok. 25 mln zł. Prezydent już w tej chwili robi starania o zdobycie kolejnych funduszy na dalszą rozbudowę stadionu. Docelowo, cały ma wyglądać tak, jak nowa trybuna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.