PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Widzewa Łódź ma już nowy dach

  • aw    12 września 2016 - 11:37
Stadion Widzewa Łódź ma już nowy dach
Do budowy dachu stadionu Widzewa potrzebne było ponad 750 ton stalowych elementów (fot.mat.pras)

• Zakończyły się prace nad montażem zadaszenia nowego stadionu Widzewa Łódź.
• Ukończenie budowy całego obiektu zaplanowano na listopad br.
• Dzięki takim inwestycjom powstają nowe miejsca pracy.
Za produkcję, transport i montaż konstrukcji stalowej zadaszenia nowego Stadionu Miejskiego w Łodzi odpowiedzialna była spółka ADMT. W związku z tym w należącym do spółki położonym ok. 40 km od Białegostoku zakładzie powstało łącznie ponad 750 ton stalowych elementów, które następnie zostały przetransportowane do Łodzi.

Stadion wyzwaniem
 
- Była to bez wątpienia największa i jedna z najbardziej prestiżowych realizacji w historii naszej firmy. Produkcja konstrukcji to bowiem nie wszystko – w naszym zakresie prac leżało też wykonanie oraz montaż kompletnego pokrycia dachu wszystkich trybun – wyjaśnia Michał Waszczeniuk, przedstawiciel spółki ADMT, która specjalizuje się w produkcji oraz montażu konstrukcji stalowych
 
- Z uwagi na wysokie wymagania techniczne oraz bardzo intensywne tempo prowadzonych prac, przy tej inwestycji rozbudowaliśmy nasz park maszynowy, do którego dołączyły dwa kolejne, specjalistyczne urządzenia oraz powiększyliśmy zespół, dzięki czemu pracę znalazło 15 osób – dodaje Waszczeniuk.

Nowy Stadion Miejski w Łodzi docelowo ma pomieścić ok. 18 tys. widzów. Ukończenie budowy zaplanowano na listopad tego roku. Znajdą się na nim 4 trybuny, w tym jedna specjalna (VIP), z salami konferencyjnymi i całym zapleczem biurowym.
 
Inwestorem jest tu miasto Łódź, generalnym wykonawcą zaś - Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty- Łódź”.

Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy
 
Spółka ADMT nie korzystała z pomocy podwykonawców, a całość prac przeprowadziła samodzielnie.
 
Na łódzkiej budowie stale obecnych więc było ponad 25 wykwalifikowanych pracowników oraz kadra kierownicza z ADMT.
 
- Choć był to nasz debiut w segmencie budowy stadionów jesteśmy w pełni przekonani, że zdobyte przy tej okazji wiedza i doświadczenie zaprocentują w przyszłości, pozwalając nam na realizację kolejnych wymagających inwestycji – dodaje na koniec Michał Waszczeniuk.
 
ADMT Spółka Akcyjna specjalizuje się w produkcji oraz montażu konstrukcji stalowych, które powstają w nowoczesnym zakładzie znajdującym się w miejscowości Bogusze. Firma zatrudnia ok. 100 pracowników, w tym wielu inżynierów, konstruktorów, projektantów, a także wyspecjalizowaną kadrę produkcyjną. W związku z realizacją kolejnych inwestycji, firma planuje zwiększenie swoich mocy produkcyjnych i operacyjnych. Dlatego pracę w spółce już wkrótce może znaleźć kilkanaście kolejnych osób.
 
- Poszukujemy przede wszystkim spawaczy, monterów konstrukcji stalowych oraz technologów i inżynierów – informuje Michał Waszczeniuk.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.