PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Wisły gotowy na 10 lipca

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    15 czerwca 2011 - 07:34
Stadion Wisły gotowy na 10 lipca

10 lipca stadion Wisły Kraków ma być gotowy na rozgrywki Ligii Mistrzów. Biała Gwiazda może pierwszy mecz u siebie rozegrać 12 lub 13 lipca.
Gotowe są trybuny północna i południowa – pisze „Gazeta Krakowska”. Na wschodniej zasiadają już kibice choć nie ma systemów oddymiania. Strażacy warunkowo pozwalają ją wypełniać fanami futbolu.

Do 10 lipca na trybunie zachodniej do użytku zostaną oddane szatnie dla piłkarzy, pulpity dla dziennikarzy na najwyższej kondygnacji i prawdopodobnie kilka największych łóż dla gości VIP. Kibiców na krzesełkach nie będzie.

Monitoring już jest podpięty na wszystkich trybunach, ale ten na trybunie zachodniej jeszcze nie współpracuje z resztą. Kończone są też do niej drogi dojścia. Robotnicy wylewają już ostatnią warstwę asfaltu.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaproponował władzom Wisły dwa warianty dalszych prac:

Pierwszy: do 30 września zostanie skończona wraz z systemem oddymiana trybuna zachodnia. Do użytku zostanie oddana w połowie października. Wtedy kibice przeniosą się na nią z trybuny wschodniej, na której rozpocznie się montaż systemu. Potrwa do końca roku. Wisła zagrałaby mecze przy trzech trybunach.

Drugi wariant zakłada dokończenie trybuny zachodniej i nie rozpoczynanie prac na wschodniej. Nie będzie jednak można na niej prowadzić cateringu, bo bez zabezpieczeń przeciwpożarowych nie zgodzą się na jej funkcjonowanie strażacy. Wisła zagrałaby jednak przy czterech trybunach. Prace nad skończenie trybuny wschodniej prowadzone byłyby dopiero na przełomie roku 2011/2012 – pisze „Gazeta Krakowska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.