PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion za 50 mln zł w Stalowej Woli

  • PAP    26 kwietnia 2011 - 12:32
Stadion za 50 mln zł w Stalowej Woli

W maju może rozpocząć się pierwszy etap przebudowy stadionu piłkarskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Ogłoszono przetarg na ten etap inwestycji.
„Remont chcemy zacząć jak najszybciej. Jeśli rozstrzygniemy przetarg w terminie, prace rozpoczną się w maju” – powiedział dyrektor MOSiR Andrzej Chmielewski.

Przetarg na pierwszy z trzech etapów przebudowy stadionu piłkarskiego ogłoszono tydzień temu. Remont obejmie przebudowę 96-metrowej wschodniej trybuny wraz z jej zadaszeniem oraz m.in. wykonanie instalacji deszczowej i montaż instalacji oświetlenia trybun. Zakończenie tej części inwestycji zaplanowano na koniec października 2012 r.

Licząca 11 rzędów trybuna będzie miała 1430 miejsc siedzących. Koszty tego etapu modernizacji zaplanowano na ok. 6 mln zł. Jak zapewnił prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak (zabierz głos/oceń prezydenta) 3 mln zł będą pochodzić z tegorocznego budżetu miasta.

Całość inwestycji wyceniono na ok. 50 mln zł. Kolejne etapy obejmą rozbiórkę części wałów ziemnych i budowę trybun bocznych po stronie północnej i południowej.

Natomiast ostatnim zadaniem będzie budowa trybuny głównej z budynkiem administracyjno-socjalnym, w którym znajdą się m.in. gabinety odnowy, sauna, mała sala gimnastyczna, szatnie oraz sanitariaty.

Stadion będzie służył głównie piłkarzom, ale Chmielewski nie wyklucza organizowania na nim również koncertów. Obiekt będzie miał m.in. podgrzewaną murawę, nowe oświetlenie i kompleks boisk pomocniczych. Po przebudowie ma pomieścić 10 tys. osób; obecnie mieści 6,5 tys., w tym jest 1,8 tys. miejsc siedzących.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.