PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion żużlowy wymaga modernizacji

  • PAP    8 listopada 2012 - 18:53
Stadion żużlowy wymaga modernizacji

Blisko 12 mln zł będą kosztowały prace modernizacyjne na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. Tor ma być dostępny dla żużlowców w kwietniu, a cały remont prostej startowej i wieżyczki sędziowskiej zakończy się w lipcu 2013 roku.
Remont obejmuje przebudowę prostej startowej oraz wieżyczki sędziowskiej. Obecnie budowlańcy demontują wieżyczkę oraz siedziska z trybun. Projektantem nowej wieżyczki sędziowskiej oraz trybun na prostej startowej ma być Piotr Trębacz z Politechniki Warszawskiej.

Jak pisze portal falubaz.com wysokość nowej trybuny będzie równa z trybuną "K", na której zasiadają najwierniejsi kibice Falubazu Zielona Góra.

"Będzie to loża VIP-owska, zawieszona nad zwykłą trybuną. Dzięki temu będzie ona w naturalny sposób zadaszona przez te loże. Nad poziomem VIP-powskim znajdzie się miejsce dla komentatorów telewizyjnych oraz radiowych. Trybuna będzie się kończyć na wysokości obecnej trybuny K, ale wyżej od niej będą wspomniane loże oraz pomieszczenia techniczne" - powiedział Trębacz.

Na prace, które zostaną przeprowadzone na stadionie, urząd miasta Zielona Góra przeznaczył z budżetu 11.980.200,00 zł. Tor powinien być dostępny w kwietniu, cały remont ma zakończyć się w lipcu 2013 roku.

"Liczymy, że prace będą przebiegać na tyle sprawnie, że około 15 marca będziemy mogli rozpocząć treningi oraz rozegrać kilka treningów punktowanych" - powiedział członek zarządu klubu Marek Jankowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Smutny z Wroclawia, 2012-11-09 11:20:47

    A SPARTA ZOSTAŁA SIEROTKĄ NA STADIONIE MIEJSKIM /GRUBO PRZEPŁACONYM/ NIE POJEŹDZISZ