PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadionowy szał budowlany na Górym Śląsku?

  • SportSlaski.pl/prasa/RAF    4 listopada 2009 - 15:03

Na Górnym Śląsku mogłoby powstać kilka nowych stadionów. Wszystko zależy jednak od decyzji miast, czy będzie je stać na wybudowanie obiektu za 16,5 miliona euro - pisze SportSlaski.pl.
- Niedawno na naszym terenie gościł Jan Loscha. To były działacz Górnika Zabrze, który od wielu lat mieszka w Niemczech. Loscha przyjechał jako pełnomocnik pracowni architektonicznej "Mierzwa Architekten" z Berlina. Spotkał się dyrektorami klubów: Ruchu Chorzów - Mirosławem Mosórem - i Polonii Bytom - Cezariuszem Zającem. Rozmawiał również z przedstawicielem GKS-u Katowice, a jednocześnie katowickim radnym Piotrem Hylą. - Jest zainteresowanie Niemców budową stadionów w tych miastach. Zostawiłem wszelkie dokumenty. Teraz zobaczymy co z tego wyjdzie - powiedział SportSlaski.pl. Jan Loscha

Władze śląskich miast (do których należą piłkarskie stadiony) choć oficjalnie chcą je budować - odwlekają inwestycję jak tylko mogą i chcą to zrobić jak najtaniej. Dopiero czas pokaże, czy przystaną na propozycję "Mierzwa Architekten". Cena Niemców jest atrakcyjna. Na budowę obiektu ma wystarczyć około 100 milionów złotych (16,5 mln euro). Na razie jednak są problemy z projektami, które już są choć trochę zaawansowane. W połowie listopada władze Zabrza przedstawią projekt budżetu na nowy rok. Wtedy okaże się, jak głosować będą radni w sprawie stadionu Górnika - mówi się, że projekt nowego obiektu musi być zrestrukturyzowany, bo Zabrza zwyczajnie nie stać na 300 mln zł, które może kosztować (początkowo była mowa o 200 mln, ale to okazało się za mało).

Budowę odwleka też Bytom, czym miasto tak rozsierdziło kibiców, że ci poinformowali, że zamierzają sami złożyć się na stadion dla Polonii. "Stan naszego stadionu to dla miasta totalny wstyd! Do tego wszyscy wokół budują lub planują budowę zupełnie nowych obiektów. Tak będzie w Gliwicach, Zabrzu, nawet Radzionkowie. A my kłócimy się o 8,5 miliona złotych na tylko jedną trybunę!" - wykrzyczał Maciej Zeiske, prezes Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.