PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadiony i aquaparki do lamusa. Czego teraz pragną mieszkańcy?

  • PAP/Gazeta Wyborcza    7 listopada 2014 - 06:57
Stadiony i aquaparki do lamusa. Czego teraz pragną mieszkańcy?

- Nie chcemy już w naszych miastach nowych hal, stadionów, sal koncertowych, aquaparków. Ważniejsze, żeby było czysto i zielono. I żeby była praca - podali Polacy w ankiecie.
Ankietę przeprowadziła "Gazeta Wyborcza".

"Co trzeba zrobić w Twoim mieście?" - zapytał dziennik przed wyborami samorządowymi mieszkańców 22 miast. Ankietę wypełniło prawie 40 tys. osób. Na liście najważniejszych spraw do załatwienia najczęściej wskazali te, które przeszkadzają im na co dzień: brud i chaos reklamowy, brak zieleni, nierówne chodniki.

Gazeta podaje przykłady oczekiwań. Są one odmienne w różnych miastach. Jedno je łączy. Wszędzie, gdzie na liście spraw była walka z bezrobociem lub starania o przyciągnięcie inwestorów, mieszkańcy uznawali je za priorytet.

Czytaj też:  Czy aquaparki rzeczywiście zatapiają samorządy?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • krok100, 2014-11-14 05:23:10

    Na foto Radom i widoczna główna ul.Żeromskiego ? NIE ale podobnie jest u nas. tam przynajmniej mają porządne chodniki ,ale przydałoby się więcej drzew i zieleni byle nie w donicach dzewa najlepiej rosną w ziemi.
  • merrychristmas, 2014-11-10 15:26:13

    Ha ha, ale kogo to obchodzi, że lemingi już nie chcą aquaparku gdzie bilet kosztuje 25 zł a parking 20, a szatna 10. Był na otwarcie i tyle. KASA MISIU. Szanowne lemingi tego nie da się zburzyć, to trzeba utrzymać >5 mln rocznie tytułem rachunków + spłacanie zadłużenia, bo wasze starostwa ochoczo... zaciągnęły kredyty. By wziąć kolejne emitują obligacje, i obligacje obligacji. BIP to taka piękna strona, szkoda że na nią nie zaglądacie . Za 5 mln byłoby kilka parków no nie?  rozwiń