PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadiony zgodnie z harmonogramem

  • Tomasz Elżbieciak (wnp.pl)    21 stycznia 2011 - 09:43
Stadiony zgodnie z harmonogramem

Budowy stadionów w Gdańsku, Wrocławiu i Chorzowie przebiegają zgodnie z harmonogramem - poinformowali przedstawiciele inwestorów realizowanych obiektów. Zakończenie prac budowlanych na wszystkich stadionach ma nastąpić w tym roku.
W ubiegłym tygodniu Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 - spółka koordynująca budowę PGE Arena - poinformowała, że termin zakończenia inwestycji ustalono na 30 kwietnia 2011 r. Wcześniej planowano, że będzie to 21 stycznia. 

Inwestor tłumaczył, że powodem zmian była wyjątkowo niesprzyjająca pogoda, która utrudniała prace m.in. związane z instalacją systemu podgrzewania płyty boiska i układaniem murawy. Przy zmianie terminu brano także pod uwagę harmonogramy prac dotyczące infrastruktury drogowej wokół stadionu. Korekty nie mają wpływać na planowany termin pierwszej imprezy na stadionie, jaką będzie mecz reprezentacji Polski 9 czerwca 2011 r.

Michał Fijałkowski z Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 powiedział portalowi wnp.pl, że prace na PGE Arena przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zapewnił, że nowy termin zamknięcia prac nie ma nic wspólnego z konfliktem pomiędzy podwykonawcą a konsorcjum, które budowało konstrukcję stalową dachu obiektu. Ten etap prac został już zamknięty jesienią ubiegłego roku.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 r., a na jego trybunach będzie mogło zasiąść 44 tys. kibiców. Cała inwestycja ma kosztować 630 mln zł, a jej wykonawcą jest konsorcjum firm Hydrobudowa Polska, Hydrobudowa 9 i Alpine Bau.

- Prace przebiegają zgodnie z planem i do końca czerwca budowa powinna się zakończyć, zwłaszcza, że ostatnio sprzyja nam dobra pogoda - przekazała wnp.pl Magdalena Malara, rzecznik koordynującej prace przy budowie stadionu na wrocławskich Maślicach spółki Wrocław 2012.

Dodała, że o dotrzymaniu terminu zapewnia firma Max Boegl, generalny wykonawca obiektu. Wrocławski stadion ma pomieścić prawie 42 tys. widzów. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 850 mln zł.

O półmetku prac związanych z przebudową Stadionu Śląskiego poinformował 4 stycznia 2011 r. urząd marszałkowski woj. śląskiego, który jest jego właścicielem. W rozmowie z portalem wnp.pl rzecznik urzędu, Aleksandra Marzyńska, zapewniła, że wszystkie prace na stadionie przebiegają zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenia na pewno można spodziewać się w drugiej połowie 2011 r. Wcześniej jako przypuszczalne terminy podawano lipiec, a potem trzeci kwartał tego roku.

Wartość inwestycji w Chorzowie, którą Hochtief Polska wykonuje w konsorcjum z Hochtief Construction A.G., Mostostalem Zabrze i Thermoserr, wynosi ok. 400 mln zł. Na trybunach przebudowanego stadionu będzie mogło zasiąść ponad 55 tys. widzów.

Czytaj tez:

Sądowy spór o dach PGE Areny 

Stadiony półtora roku przed Euro 2012 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.