PARTNER PORTALU
  • BGK

Stalowa Wola otrzyma prawie 4 mln zł na rewitalizację

  • JL    30 marca 2016 - 09:30
Stalowa Wola otrzyma prawie 4 mln zł na rewitalizację

Projekt „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej” będzie realizowany od sierpnia 2016 r. do października 2018 r. (Fot. Stalowa Wola.pl)

Stalowa Wola dostanie ponad 3,65 mln zł na przygotowanie nowej rewitalizacji miasta w latach 2016-2018
Pieniądze pozwolą zrealizować projekt „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”. Będzie on realizowany od sierpnia 2016 r. do października 2018 r.

Czytaj też: Rewitalizacja warta miliony. Jak je mądrze wydać?

Celem projektu jest podniesienie wiedzy mieszkańców i różnych grup społecznych na temat planowanej rewitalizacji oraz skutecznych metod partycypacji społecznej w jej planowaniu i wdrażaniu.

– Otrzymaliśmy środki, które pozwolą przygotować nową rewitalizację miasta wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. To wielkie zadanie przyczyni się nie tylko do zmiany estetyki naszego miasta, osiedli Rozwadów i Fabrycznego, ale również do rozwiązania problemów społecznych i aktywizacji gospodarczej tych części Stalowej Woli – mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent zapewnia, że wkrótce przystąpi z mieszkańcami do projektowania wielkich zmian na rynku w Rozwadowie oraz placu Piłsudskiego przy MDK. Zmiany wizerunku placu Piłsudskiego oraz rewitalizacja rynku w Rozwadowie wraz z całym otoczeniem i budynkiem Sokoła są jednym z fundamentów programu samorządowego prezydenta Nadbereżnego.

Oceniane propozycje dotyczą przede wszystkim kształtowania przestrzeni miejskiej, mieszkalnictwa, partycypacji społecznej, ochrony i wykorzystania potencjału dziedzictwa kulturowego oraz ożywienia gospodarczego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Jacek, 2016-03-30 21:58:59

    No cóż. Zważywszy, że Prezydentem Stalowej Woli jest młody, pozbawiony skrupułów, ale utalentowany aparatczyk PiS-u, to się nie ma co dziwić. Taki może realizować wyłącznie "modelowe" projekty i musi na to dostać dużo kasy.