PARTNER PORTALU
  • BGK

Stara ruina przy nowym stadionie

  • PAP/ Życie Warszawy    16 lipca 2010 - 16:37

Miasto nie zdąży rozebrać budynku dawnych basenów Legii przed oficjalnym otwarciem nowego stadionu - przewiduje "Życie Warszawy".
Stojący, obok wejścia na przebudowany obiekt sportowy, stary pawilon, mieszczący kiedyś kasy i szatnie kąpieliska, dzisiaj wygląda fatalnie. Wręcz psuje efekt nowego stadionu Legii. Rozpadająca się konstrukcja, bohomazy i hasła wypisane na ścianach, robią bardzo złe wrażenie.

Dopiero na przełomie marca i kwietnia zdecydowano o rozbiórce. Tak, jakby nikt wcześniej tego starego budynku nie dostrzegał. Potem była niezbędna inwentaryzacja, a teraz nie ma środków na wykonanie rozbiórki. Nikt nie zaplanował tej pozycji w budżecie.

7 sierpnia na stadionie Legii odbędzie się otwarcie obiektu i prestiżowy mecz Legii z Arsenalem Londyn. We wrześniu zagoszczą uczestnicy Europejskich letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Czy zobaczą również szpecące pozostałości z dawnych lat.

Nikt przy projektowaniu a później realizacji tej inwestycji nie pomyślał o tym, jak będzie wyglądało najbliższe otoczenie nowego stadionu - zauważa "Życie Warszawy".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.