PARTNER PORTALU
  • BGK

Starachowice: jeden przetarg na dwie najważniejsze inwestycje drogowe

  • bad    6 lutego 2015 - 11:12
Starachowice: jeden przetarg na dwie najważniejsze inwestycje drogowe

Planowana obwodnica Starachowic będzie miała 4 kilometry długości. Fot. sejmik.kielce.pl

W Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się spotkanie dotyczące zaplanowanych na lata 2014-2020 inwestycji drogowych na terenie powiatu starachowickiego.
Uczestniczyły w nim władze miasta i powiatu starachowickiego oraz okolicznych gmin, a także przedstawiciele Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Podczas spotkania Samorząd Województwa Świętokrzyskiego reprezentowali wicemarszałek Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

Czytaj też: Prezydent Starachowic: wygrałem, choć nikomu nie obiecałem żadnego stanowiska

Na spotkaniu omówiono plany dwóch największych z planowanych przedsięwzięć: rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 744 Tychów Stary – Starachowice i budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. W przyszłości oba zadania obejmie jeden przetarg.

– Na początku ruszymy z przetargiem na sporządzenie dokumentacji inwestycji, która obejmie: wykonanie koncepcji programowej, decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, programu funkcjonalno-użytkowego i studium wykonawczego. Dzięki temu będzie można sporządzić projekt całej inwestycji. Termin realizacji tych zadań to 30 kwietnia 2016 r. Jeżeli będziemy mieli zabezpieczony budżet na przedsięwzięcie, to w czerwcu 2016 roku chcielibyśmy ruszyć z przetargiem na prace budowlane. Inwestycja będzie przeprowadzona w systemie zaprojektuj i zbuduj – informuje dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Damian Urbanowski.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 744 będzie przebiegać na 6-kilometrowym odcinku Tychów Stary – Starachowice. Początek rozbudowy to skrzyżowanie DW 744 Tychów Stary – Małyszyn, a koniec to początek obwodnicy Starachowic.

Planowana obwodnica Starachowic będzie miała 4 kilometry długości i przebiegać będzie po stronie zachodniej miasta nowym śladem z przejściem estakadą nad rzeką Kamienną i linią kolejową nr 25 relacji Łódź Kaliska - Dębica. Początek obwodnicy będzie miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 744 za starachowickim MZK, a jej koniec określono na drodze krajowej nr 42.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.