PARTNER PORTALU
  • BGK

Starachowicka SSE powiększy się o ponad 30 ha

  • PAP    7 lutego 2014 - 07:11
Starachowicka SSE powiększy się o ponad 30 ha

- O ponad 30 ha powiększy się obszar starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - poinformował w Kielcach wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Decyzję w tej sprawie rząd podejmie najpóźniej za dwa tygodnie.
Jak zaznaczył Piechociński, chodzi o "obiecujące tereny" w Połańcu (południowa część woj. świętokrzyskiego) oraz w Puławach (Lubelskie). Przypomniał, że pierwsza z wymienionych lokalizacji była już wysoko oceniania w rankingach terenów inwestycyjnych.

Według Piechocińskiego poszerzenie obszaru Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" przełoży się na powstanie około 1070 nowych miejsc pracy.

Wicepremier apelował także o zmianę myślenia o strefach jako narzędziu do pozyskiwania wyłącznie inwestorów zagranicznych. "Warto, aby w tych strefach mocno funkcjonowały także inwestycje kapitału polskiego. Strefy są nie tylko ofertą dla wielkich zagranicznych graczy; to także oferta dla polskich firm" - zaznaczył Piechociński podczas spotkania z dziennikarzami.

W ub.r. wydłużono okresu funkcjonowania 14 specjalnych stref ekonomicznych (w tym starachowickiej) do końca 2026 r. Zgodnie z obowiązującymi wcześniej przepisami, mogły one działać do końca 2020 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: