PARTNER PORTALU
  • BGK

Stargardzka policja w nowej siedzibie

  • PAP    31 sierpnia 2012 - 16:28
Stargardzka policja w nowej siedzibie

Ponad 35 mln zł będzie kosztowała nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. W piątek w Szczecinie podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Umowę w tej sprawie podpisali m.in. marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i komendant wojewódzki Policji w Szczecinie nadinspektor Wojciech Olbryś.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim powstanie przy ul. Warszawskiej. W tym samym miejscu, w którym znajduje się obecna komenda. Budynek pochodzący z 1829 r. zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowoczesny.

Nowy trzykondygnacyjny budynek będzie miał prawie 4 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Powstaną również budynki, w których mieścić się będą m.in. pomieszczenie do przeszukiwania pojazdów dla wydziału kryminalnego i pomieszczenia dla psów policyjnych.

Komenda będzie mieć też nowoczesne systemy zaopatrzenia w ciepło i energię - system pomp ciepła oraz instalację solarną, które będą spełniały unijne normy w zakresie ograniczenia emisji CO2.

Inwestycja ma rozpocząć się w tym roku, a skończyć w drugim kwartale 2014 r. Jej wartość to około 35,8 mln zł, dofinansowanie z RPO woj. zachodniopomorskiego wynosi prawie 17,2 mln, tyle samo pochodzi z budżetu państwa, a ponad 1,4 mln zł z budżetu policji.

Komenda w Stargardzie Szczecińskim jest drugą komendą powiatową policji w woj. zachodniopomorskim, która będzie miała siedzibę w budynku wybudowanym po 1945 r. W październiku ubiegłego roku rozpoczęła się budowa - wartej 14 mln zł - siedziby Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Budynek ma zostać ukończony w drugiej połowie 2013 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.