PARTNER PORTALU
  • BGK

Staromiejska uliczka odzyska historyczne oblicze

  • AW    7 sierpnia 2012 - 20:10
Staromiejska uliczka odzyska historyczne oblicze

Rusza remont ul. Szpitalnej w Toruniu. Staromiejska uliczka nie tylko odzyska historyczny blask, ale zostanie również przebudowana do jednokierunkowej z przebiciem w stronę placu św. Katarzyny. Prace potrwają do końca października 2012 roku, a ich koszt wyniesie ponad 315 tys. zł.
Jak informuje toruński magistrat, drogowcy wymienią i wzmocnią podbudowę Szpitalnej, a na niej ułożą na powrót kamienną nawierzchnię.

- Będzie to ta sama kostka kamienna, która obecnie leży na ulicy Szpitalnej. Zostanie ona oczyszczona i ułożona na nowej, równej podbudowie - wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Najistotniejsza zmiana dotyczy jednak organizacji ruchu. Podczas remontu ulica Szpitalna zostanie udrożniona w kierunku placu św. Katarzyny i z tzw. ślepej ulicy zmieni się w ulicę jednokierunkową. Będzie nią można wyjechać od strony kościoła św. Jakuba w ulicę Warszawską.  

Dużym wyzwaniem dla drogowców okazał się zniszczony i spękany przykościelny mur, przylegający bezpośrednio do ulicy. Istniało zagrożenie, że podczas wykonywanych prac drogowych jego konstrukcja mogłaby ulec przewróceniu, dlatego drogowcy dokonali jego rozbiórki i ponownie go odbudują. Nowy wygląd zyskają również chodniki, które przylegają bezpośrednio do placu św. Katarzyny. Stare płytki zostaną wymienione na nową kamienną nawierzchnię. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.