PARTNER PORTALU
  • BGK

Staromiejska uliczka odzyska historyczne oblicze

  • AW    7 sierpnia 2012 - 20:10
Staromiejska uliczka odzyska historyczne oblicze

Rusza remont ul. Szpitalnej w Toruniu. Staromiejska uliczka nie tylko odzyska historyczny blask, ale zostanie również przebudowana do jednokierunkowej z przebiciem w stronę placu św. Katarzyny. Prace potrwają do końca października 2012 roku, a ich koszt wyniesie ponad 315 tys. zł.
Jak informuje toruński magistrat, drogowcy wymienią i wzmocnią podbudowę Szpitalnej, a na niej ułożą na powrót kamienną nawierzchnię.

- Będzie to ta sama kostka kamienna, która obecnie leży na ulicy Szpitalnej. Zostanie ona oczyszczona i ułożona na nowej, równej podbudowie - wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Najistotniejsza zmiana dotyczy jednak organizacji ruchu. Podczas remontu ulica Szpitalna zostanie udrożniona w kierunku placu św. Katarzyny i z tzw. ślepej ulicy zmieni się w ulicę jednokierunkową. Będzie nią można wyjechać od strony kościoła św. Jakuba w ulicę Warszawską.  

Dużym wyzwaniem dla drogowców okazał się zniszczony i spękany przykościelny mur, przylegający bezpośrednio do ulicy. Istniało zagrożenie, że podczas wykonywanych prac drogowych jego konstrukcja mogłaby ulec przewróceniu, dlatego drogowcy dokonali jego rozbiórki i ponownie go odbudują. Nowy wygląd zyskają również chodniki, które przylegają bezpośrednio do placu św. Katarzyny. Stare płytki zostaną wymienione na nową kamienną nawierzchnię. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: