PARTNER PORTALU
 • BGK

Starostwo Powiatowe w Kielcach przenosi się do nowej siedziby

 • PAP    24 kwietnia 2014 - 18:10

Starostwo Powiatowe w Kielcach ma nową siedzibę; w czwartek rozpoczęła się przeprowadzka do gmachu przy ul. Wrzosowej, którego budowa kosztowała 39 mln zł. Do 5 maja interesanci muszą się liczyć z utrudnieniami.
Nowa siedziba kieleckiego starostwa znajduje się w południowo-wschodniej części miasta blisko wylotówki na Tarnów oraz drogi do Daleszyc. W nowym gmachu starostwo będzie miało do swojej dyspozycji prawie 8 tys. metrów kwadratowych.

Do tej pory starostwo wynajmowało pomieszczenia w gmachu Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz innych nieruchomości, gdzie znajdowały się pojedyncze jednostki organizacyjne powiatu takie jak Wydział Komunikacji i Transportu, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego czy Powiatowy Zarząd Dróg.

Rzeczniczka starostwa Agata Niebudek-Śmiech poinformowała, że przenosiny rozpoczęły się od Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami. W związku z tym od czwartku do piątku wydział ten nie przyjmuje interesantów.

W przyszłym tygodniu, od poniedziałku do środy swoich spraw nie załatwią interesanci Wydziału Komunikacji i Transportu wraz z filiami terenowymi. "Co prawda filie nie są przenoszone, ani likwidowane, jednak ich zamknięcie spowodowane jest koniecznością rozłączenia sieci komputerowej" - wyjaśniła rzeczniczka.

Przeprowadzka starostwa do nowej siedziby będzie odbywała się w kilku etapach. Część wydziałów będzie przenoszona także w długi weekend, tak by od 5 maja wszystkie sprawy leżące w kompetencjach urzędu można było załatwić w nowym gmachu. Realizacja inwestycji o wartości ponad 39 mln zł rozpoczęła się w kwietniu 2011 r. i miała potrwać do marca 2013 r.

W związku z problemami z pierwszym z wykonawców, opóźnienie sięgnęło roku. Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu powiatu.

Powiat kielecki (ziemski) jest jednym z największych powiatów w Polsce powstałych w ramach reformy administracyjnej w 1999 roku. Położony w centralnej części województwa świętokrzyskiego obejmuje prawie 1/5 jego powierzchni (2246 km kw) i zamieszkiwany jest przez ponad 200 tys. osób.

W skład powiatu kieleckiego wchodzi 19 gmin okalających miasto Kielce. Obejmuje powierzchnię 2246 km kw., na której mieszka ponad 200 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • pio, 2014-04-28 09:36:41

  Tak Urzędnicy przedłużyli sobie Weekend majowy zawsze to więcej wolnego , oni się nie przejmują , Pan Naczelnik pewnie ma wolne , telefonu nikt nie odbiera ponieważ własnie w nowej siedzibie strzelają szampany !!!!!!!!!! Zbudowali wypasiony Urząd , a drogi dziurawe , a tam pełen wypas za 39 mln zł ...!!!! A nas interesantów maja gdzieś .  rozwiń
 • rozgoryczony klient , 2014-04-28 09:31:25

  No wspaniała spraw i przykład urzędniczej ignorancji , stare telefony wydziału komunikacji nie działają , nowy wypasiony numer podany na stronie nowej siedziby 41 20012 00 nie odpowiada , stare numery też nawet komunikatu nikt nie nagrał aby informował interesantów od kiedy PAŃSTWO URZĘDNICY łaskawi...e będą pracować za nasze pieniądze !!!!Ryba zawsze psuje sie od głowy jaki naczelnik taki urząd i pracownicy i taka organizacja jednym słowem ................. ! Gratulujęmy Panie Naczelniku Wydziału Komunikacji !!! Proszę sobie Kupić duże koło i ...................... , mocno w czoło . !!!!!!!!!!!  rozwiń
 • zawiedziony interesant !!, 2014-04-28 08:59:00

  To kpina z interesantów , jak można zamknąć wydział komunikacji i nie przyjmować interesantów odsyłając ich z kwitkiem ? W każdej normalnej sytuacji , rozsądny naczelnik wydziału i jego szef tego typu akcję wykonuje bez szkody dla interesantów , robi przeprowadzkę , a jeden pokój przejściowo załatw...ia na bieżąco ludzi którzy przychodzą do Urzędu aby załatwić sprawy . Przecież to jest kpina i brak poszanowania , siedzą tam za nasze pieniądze i żarty sobie robią , proszę sprawdzić kiedy zamieścili informacje na stronie internetowej w niedzielę ze Urząd będzie nieczynny !!!!!!! W kazdej normanlej sytuacji Naczelnik Wydziału powinien zapłacić za taką ignorancję STANOWISKIEM ,l ponieważ jest to kpina i nie szanowanie interesantów i społeczeństwa , a to za ich pieniądze Pan Naczelnik tam siedzi !!!!! Jestem przekonany że data przenosin też nie jest przypadkowa , zawsze to urzednicy bedą mieli dużo dłuższy weekend majowy - GRATULUJEMY POMYSŁU PANU Naczelnikowi i no i oczywiście Staroście , który z pewnością wyrażił na to Zgodę - Super Pomyśl i Jka troska o interesantów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!  rozwiń