PARTNER PORTALU
  • BGK

Start modernizacji dworca Puszczykówko

  • wnp.pl    29 lipca 2010 - 10:51

28 lipca rozpoczęły się prace na dworcu PKP w Puszczykówku. Do trzeciego sierpnia firmy remontowo-budowlane mogą składać oferty na remont dworca PKP w Kole - podała PKP.
Roboty na dworcu w Puszczykówku rozpoczęły się od ogrodzenia terenu na tyłach budynku. 29 lipca rozpoczną się prace polegające odkryciu cegieł i belek w ścianach, zrobieniu wykopu przy fundamentach.

- Przygotujemy w ten sposób dworzec pod oględziny konserwatora zabytków – mówi Roman Bugzel z firmy Zakład Budowlano-Sztukatorski, Konserwacja Zabytków, Marian Komaniecki, wykonującej prace modernizacyjne - Po zeskrobaniu starych farb, odkryciu fundamentów będzie można ocenić stan materiałów z których zbudowany jest dworzec. Pod okiem konserwator zabytków zadecydujemy wówczas, które elementy należy wymienić całkowicie, a które można odrestaurować.

Remont nie powinien przeszkadzać podróżnym. W trakcie prac przy elewacji budynku od strony peronów, konieczne będzie postawione postawienie tymczasowego ogrodzenia. Zostanie ono ustawione tak, że podróżni będą mogli bez przeszkód korzystać z peronu. Jedynym utrudnieniem będzie brak możliwości schronienia się przed deszczem pod drewnianą wiatą.

Oferty na wykonanie robót budowlano-montażowych przy modernizacji dworca w Kole składać można do godziny 8.00. O godzinie 8.30 nastąpi otwarcie ofert. Po sprawdzeniu ofert pod względem zgodności ze specyfikacją przetargową, wybrana zostanie najkorzystniejsza cenowo oferta. Prace budowlane rozpoczną się niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na budowę natomiast zakończą się w 2011 r.

Drewniano-ceglany, zabytkowy dworzec Puszczykówko wybudowany został w 1911 roku. Położony w centrum Puszczykowa, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego, od początku swego istnienia był dla mieszkańców Poznania popularnym miejscem kolejowych wypadów za miasto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.