PARTNER PORTALU
  • BGK

Startuje opolskie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe

  • EM    7 stycznia 2014 - 07:48

10-12 stycznia 2014 r. Targami EXPO Opole inauguruje działalność Centrum Wystawienniczo-Kongresowe zlokalizowane przy ul. Wrocławskiej 158 w Opolu. To pierwszy tego typu - nowoczesny obiekt na Opolszczyźnie.
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt przystosowany do realizacji różnorodnych wydarzeń. Funkcjonalna powierzchnia wystawiennicza i konferencyjna z mobilnymi, dźwiękoszczelnymi ścianami  oraz bogata infrastruktura centrum spełnią oczekiwania realizatorów: targów, wystaw, kongresów, konferencji oraz wydarzeń kulturalnych, sportowych, modowych i firmowych.

Wielofunkcyjna hala posiada system mobilnych, dźwiękoszczelnych ścian który umożliwia aranżację przestrzeni do potrzeb planowanego wydarzenia. Obiekt jest doskonale przystosowany do organizacji kongresów i konferencji, na płycie głównej mogą odbywać się wydarzenia dla 2500 osób. Powierzchnię hali można podzielić na 4 strefy. Do dyspozycji jest także, zlokalizowana na pierwszym piętrze  sala konferencyjna na 200 miejsc z możliwością podziału na trzy mniejsze.

Zastosowane tu systemy nagłośnieniowe i multimedialne umożliwiają równoległą organizację konferencji z wykorzystaniem najnowocześniejszych źródeł prezentacji. Centrum dysponuje 4  kabinami do tłumaczeń symultanicznych, monitorami LCD, 8 projektorami, 8 ekranami projekcyjnymi, z których największy 16 : 9 ma wym. 1150 x 650 cm.  Obiekt wyposażony jest także w modułową scenę z możliwością rozbudowy do 100 mkw, mobilne trybuny, posiada także profesjonalne garderoby i zaplecze.

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze w Opolu będzie ważną instytucją otoczenia biznesu, o czym świadczy wypełniony już kalendarz wydarzeń na pierwsze półrocze 2014 r.

Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym  będą targi EXPO Opole - Biznes bez granic prezentujące dorobek i atrakcje Opola i Opolszczyzny.

Ponad 60 wystawców z miasta i regionu reprezentujących różne sektory biznesu, organizacje i stowarzyszenia, instytucje naukowe i kulturalne, pokaże podczas targów zarówno potencjał biznesowy, jak też tradycje i atrakcje regionu oraz jego ofertę kulturalną.

Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. podpisanie umowy o współpracy między Opolskim Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym a Politechniką Opolską. Uzupełnieniem ekspozycji wystawców będzie program wydarzeń towarzyszących skierowany do różnych grup odbiorców - biznesu i gości indywidualnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.