PARTNER PORTALU
  • BGK

Stary Fordon z nowymi placami zabaw

  • JL    13 stycznia 2016 - 10:22
Stary Fordon z nowymi placami zabaw

Stary Fordon ma nowy plac zabaw. Fot. Bydgoszcz.pl

Zakończyła się budowa placu zabaw w Starym Fordonie przy ul. Targowisko. Inwestycję zrealizowano ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W przygotowaniu są następne dwa zadania przy ul. Osiedlowej.
Plac zabaw powstał na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Przy Bóżnicy i Targowisko. Znalazły się na nim: zestaw zabawowy o konstrukcji drewnianej ze zjeżdżalnią, drabinkami, przeplotnią i trapem, bujak dmuchany na sprężynie, tuba łamana na sprężynach, podwójna huśtawka wahadłowa, stolik do gry w szachy i chińczyka oraz piaskownica.

Plac jest ogrodzony. Oprócz urządzeń zabawowych dla dzieci ustawiono również sześć ławek i kosze na śmieci. Wiosną teren zostanie jeszcze obsiany trawą. W tym roku z kolejnej edycji programu Bydgoski Budżet Obywatelski powstaną następne dwa place zabaw w dzielnicy Stary Fordon.

Najwięcej głosów zdobyła propozycja inwestycji zlokalizowana w rejonie bloków przy ul. Osiedlowej 6,10 i 12 (także Wolnej 7). Poza tym nowe urządzenia będą zamontowane w rejonie bloków przy ul. Osiedlowej 1 i 3. Znajdują się one na pograniczu nowej oraz starej części dzielnicy Fordon.

Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.