PARTNER PORTALU
  • BGK

Stary most na Sole w Żywcu od poniedziałku będzie zamknięty

  • PAP    10 kwietnia 2014 - 19:55

Stary most na Sole w centrum Żywca, który łączy obie części miasta, zostanie w poniedziałek zamknięty dla ruchu. Będzie rozebrany, a w tym miejscu powstanie nowa przeprawa - poinformował w czwartek rzecznik żywieckiego magistratu Tomasz Terteka.
"Most w centrum miasta ma kluczowe znaczenie nie tylko dla układu komunikacyjnego 30-tysięcznego miasta, ale także 150-tysięcznego powiatu. Znajduje się w ciągu jednej z głównych arterii na Żywiecczyźnie, którą można przejechać z Krakowa w kierunku granicy ze Słowacją w Korbielowie i Zwardoniu. To też najkrótszy szlak łączący dwie części miasta" - powiedział Terteka. Dodał, że to jedna z najważniejszych inwestycji po 1989 roku.

Po zamknięciu przeprawy kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez mosty na obrzeżach miasta. Muszą się jednak liczyć ze sporymi korkami
. Ruch pieszych będzie się odbywał po kładce, którą przerzucono już przez Sołę.

Terteka przypomniał, że pierwotnie most miał zostać zamknięty pod koniec marca, ale wykonawca przesunął termin.

Nowa przeprawa zostanie wykonana z dźwigarów łukowych opartych o brzegi. W przeciwieństwie do starego mostu, nie będą jej zagrażały wezbrania wody. Budowa potrwa do końca roku. Koszt inwestycji wyniesie niespełna 45 mln zł. W większości sfinansowany zostanie z funduszy UE.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.